Kazdağı İnteraktif Harita Yayında

Kazdağı İnteraktif Harita Yayında

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği olarak GEF/SGP Türkiye tarafından desteklenen Kazdağları Biyoçeşitliliği Koruma Hafızası Projemizin ilk somut çıktısı İnteraktif Harita yayında.Haritaya http://www.kazdagim.com/interaktif-harita/ adresinden ulaşabilirsiniz.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

İnteraktif Harita, Kazdağları ve Edremit Körfezi’nde biyolojik çeşitliliğin korunması için; biyolojik çeşitlilik, biyolojik çeşitliliği tehdit eden projeler ve bu projelere karşı devam eden ekoloji mücadeleleri konusunda farkındalık oluşturulması, bölgedeki bu zenginliğin, tehditlerin ve mücadelelerin dijitalleştirilmesi, arşivlenmesi, yaygınlaştırılması kısaca hafızalaştırılması konusunda bir araç olarak hazırlanmıştır.

Harita ile bölgede yapılması planlanan/makta olan ya da halihazırda var olan enerji/maden projelerine ve bu projelerin detaylarına, biyoçeşitlilik alanlarına, ÇED raporlarına erişebilir aynı zamanda bu projelere karşı ortaya çıkan toplumsal hareketleri takip edebilirsiniz. Bununla birlikte harita ‘Yerelden Hikâyeler’ başlığı altında Kazdağları ve yöresindeki yaşayan kişilerin doğa ve kültür bağlamında ortaya çıkmış hikâyelerine de yer verecektir.

Harita, ‘interaktif’ kullanıma açık bir şekilde kullanıcıların katkı ve eleştirileri ile birlikte güncel olarak yenilenmeye ve kendini geliştirmeye açıktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler