Paylaşımın Hareketi – Sosyal Değişim İÇin Spor Buluşması

Paylaşımın Hareketi - Sosyal Değişim İÇin Spor Buluşması

Sosyal değişim yaratma amacıyla gençlik çalışmalarında sporu kullanan Türkiye’den ve Almanya’dan sosyal girişimciler arasında karşılıklı paylaşım buluşmasına katılımcı çağrısı.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde yer alacak buluşma, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya (GKTA), BoMoVu ve SUPRT SPORTS arasında işbirliği ile ve Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından fonlanan bir projedir.

Üç gün sürecek buluşmada, iki ülkeden 10ar katılımcı sosyal değişim amaçlı spor ve hareket deneyimlerini ve geliştirdikleri bakış açıları hakkında paylaşımda bulunabilecek. Bu süreç içerisinde katılımcılar çeşitli sporlar ve bedensel faaliyetlerin spesifik ve sistemli bir şekilde sosyal değişim aracına nasıl dönüşeceğini göreceklerdir. Bu araçların hedef gruplar ile uygulanması ve ne tür çıktıları olduğunu tartışacak.

Her bir ülkeden birer uzmanın da katılımıyla buluşmanın içeriği zenginleşecek. Konuyla bağlantılı olarak yeni (bilimsel) perspektifler sunarak, bu uzmanlar toplumsal cinsiyet, etki yönetimi veya sürdürülebilirlik gibi konularda yeni pencereler açacaktır.

Toplantı süresi boyunca tercüman desteği olacaktır.

Sosyal değişim için spor buluşmasının amacı

Bu projenin genel amacı, gençlik ve sosyal çalışmalarda değişim metodu olarak spor alanında iki ülke arasındaki olası işbirliklerini teşvik ederek, bağlam, koşullar ve kavramlar üzerine bilgi değişimi yaratmaktır. Atölyenin ardından ortaya çıkan fikirler daha sonra GKTA’ya sunularak fonlanma ihtimalini taşıyacaktır.

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya hakkında

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Almanya ve Türkiye’deki öğrenci ve gençlik değişimleri için merkezi bir irtibat noktasıdır. Türkiye-Almanya öğrenci ve gençlik değişim programları alanına ilgi duyanlara ya da bu alanda çalışmakta olan aktörlere finansal destek, bilgilendirme, danışma, iletişim ağı kurma imkânı sunuyor ve sertifika edinmelerini sağlıyoruz. Her iki ülkeden gençlerin ve uzmanların buluşması için referans projeler geliştiriyor ve üçüncü tarafların projelerini destekliyoruz. GKTA, Türkiye-Almanya değişiminin görünürlüğünü arttırmak için çalışıyor.

BoMoVu hakkında

BoMoVu, sporu ve beden hareketini sosyal faydaya dönüştürmek için programlar geliştirip, sporun içinde yer alabilen ayrımcılıklarla mücadele eden bir dernektir. Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerden oluşturduğumuz ağ sayesinde, ihtiyaç sahibi konumundaki çocuklar, mülteciler, kadınlar gibi çeşitli gruplar ile bir araya gelerek ihtiyaçları doğrultusunda bu grupların sosyal güçlenmelerine katkı sağlıyoruz.

BoMoVu olarak, sosyal güçlenmeyi odağına almış spor programlarının, her kişiye kendi hayatının çeşitli alanlarında beceriler kazandırdığına ve toplumsal adalete katkı sağlayabileceğine inanıyoruz. Haklarına erişmelerine katkı sağladığını düşündüğümüz için çalışmalar yürüttüğümüz tematik alanlar şunlardır:

  • Bedensel haklar (spora erişim, bedensel bütünlük, hareket hakkı)
  • Ayrımcılıklarla mücadele (etnik ve cinsiyet temelli)
  • Sosyal güçlenme (eğitim, iş, sosyal hayatta yer alabilmek)

SUPR SPORTS hakkında

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler