Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali “Festtogether” 14 Eylül’de DasDas’ta ve 28 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta!

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali “Festtogether” 14 Eylül'de DasDas'ta ve 28 Eylül’de KüçükÇiftlik Park'ta!

FESTTOGETHER dünyaca ünlü İrlandalı şarkıcı, söz yazarı, aktör ve aktivist Bob Geldof’un da aralarında bulunduğu ünlü müzisyenleri ağırlayacak.

Dünyadaki büyük festivaller her yıl toplam 20 bin ton atık üretiyor. Kişi başına 2.8 kilo atık düşüyor.

FESTTOGETHER’ın en önemli amacı müziğin birleştirici gücünü kullanarak ekolojik bilinci yükseltmek. Hedefler ise:

  1. Sıfır atık seviyesini yakalamak.
  2. Geri dönüşümü ön plana çıkarmak.
  3. Küresel ısınmaya neden olan karbon ayak izini düşürmek.
  4. Sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekip farkındalık yaratmak.

Çevre duyarlılığına sahip sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek, Türkiye’de ilk kez organize ettiği festivalde gün boyu ekoloji, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularıyla ilgili atölyeler ve paneller düzenlenecek. TİDER alandaki atık sürecini yönetirken, ADIM ADIM gönüllüleri festival sabahı Maçka Parkı’nda bir koşu gerçekleştirecek. İHTİYAÇ HARİTASI gönüllülerinin getireceği kitap ve müzik aletleriyle köy okullarında kütüphane ve müzik odaları kurulacak. Katılımcıların getirdiği her bir kitap, QR kod ile kayıt altına alınarak festival sonrasında hangi köy okulunun kütüphanesine ulaştığının bilgisi de kişiler tarafından görülebilecek. Festivalin önemli bir noktası da katılımcılar aldıkları her bir biletle TİDER, Adım Adım, İhtiyaç Haritası, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme DerneğiTOG ve Çaba Derneği’ne destek veriyor olacak.

Sosyal Fayda Festivali!

FESTTOGETHER’ın yıldızı, sosyal sorumluluk deyince tüm dünyada akla gelen ilk isimlerden biri olan İrlandalı rockstar ve aktivist Bob Geldof. Live Aid konserlerinin yaratıcısı Bob Geldof 1985’te Afrika için 127 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

UNKLE, Kimbra, Sophie Hunger, mor ve ötesi ve Son Feci Bisiklet de festivalde yer alacak gruplar arasında.

Festival hakkında detaylı bilgi ve bilet alımı için tıklayınız.

Kaynak: idemahaber.com

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler