Çalıştıkları alanda başarılı olmuş kadınların sana rehberlik edecek kariyer yolculuklarını keşfet!

Koza bir Eşit Gelecek Derneği projesidir.Koza Rol Model Platformu iş hayatında başarılı olmuş kadın çalışanlar ile geleceği hakkında bir karar vermek isteyen ortaokul ve lise dönemindeki genç kızları bir araya getiren online bir platformdur. Ortaokul ve lisede eğitim gören kız öğrencilere ilham vermek, onları meslek alternatifleri hakkında bilgilendirmek ve başarılı kariyerlere sahip rol model kadın çalışanlarla bir araya getirerek bağlantı kurmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri‘nin (SDG) 17 maddesinden bir tanesi de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını, kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesini (SDG 5) odağına almıştır. Koza Rol Model platformu, kadın temsiliyetini her alanda arttırmak için genç kızları güçlendirmek gerektiği düşüncesi ile ortaya çıkmıştır. Platform, toplumsal cinsiyet eşitliğini arttırarak daha eşitlikçi, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dünyaya ulaşma vizyonuna hizmet eder.

Genç kızların, hayal kurabilmek için kendilerine ilham verecek başarılı kadın rol modeller tanımaya ihtiyaçları var.

Destekle

Türkiye’nin her yerinden kız öğrencileri hayallerine bir adım daha yaklaştırmamıza ve geleceğin başarılı iş kadınları olmalarını sağlamamıza destek olun.

Bilgi Al

Rol Model Ol

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler