beraberce’den Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne çağrı!

beraberce’den Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne çağrı!

beraberce Derneği olarak Türkiye’de barış kültürünün inşasına katkı sunmak isteyen herkesi, 25-26-27 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 1. Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne çağırıyoruz. Eğitim, İtalya’da bulunan Monte Sole Barış Okulu Vakfı’ndan Elena Monicelli ve Stefano Merzi’nin kolaylaştırıcılığında, Friedrich Ebert Stiftung Derneği desteğiyle gerçekleştirilecek.

beraberce, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de birlikte yaşam kültürünün inşasına katkı sunmak için çalışmalar yürütmekte. Hatırlama ve hafıza mekanları alanında sürdürdüğü projelerle birlikte göçmenlere yönelik faaliyetler de yapmakta. Bu coğrafyada ve dünyanın her yerinde birlikte, eşit ve güzel bir yaşamın herkesin emeği ve katkısıyla yaratılacağına inanmakta. İtalya’da bulunan Monte Sole Barış Okulu Vakfı ile 2018 yılından beri ortaklaşa yürüttüğümüz hafızalaştırma pedagojisi ve barış eğitimi çalışmaları da bu umudun bir parçası.

Türkiye’de yaşayan herkesin ancak özellikle gençlerin bu çağrıya iştirak etmelerini önemsiyoruz. Eğitime katılarak eğitici olmak ve barış kültürünü yaygınlaştırmak isteyenlerin 20 Mayıs Pazartesi gününe kadar şu linkteki formu doldurmaları gerekiyor.

Katılımcılar için not:

Katılımcıların tüm konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacak.

Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne katılan tüm katılımcıların, en az 3 yerelde eğitimi yaygınlaştıracağını taahhüt etmeleri gerekmekte.

25-26-27 Haziran tarihlerinde Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne düzenli katılım sağlamak koşuldur.

Katılımcıların Türkçe ya da İngilizce dillerinden birine hakim olması beklenmektedir.

Eğitim programının tamamında simultane tercüme yapılacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler