Pozy mutluluk süzgecinden geçirdiği pozitif haberleri okuyucuyla buluşturuyor!

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara çözüm üreten kişilerin öykülerini anlattığı Fark Yaratanlar programında onuncu sezonun on birinci Fark Yaratan’ı mutlu haberler vermek, bu haberleri paylaşmak ve ulaşılabilir kılmak için kurulan sosyal girişim “Pozy” oldu. Şiddet içeren, üzücü, kötümser haberlerin; iyimser ve pozitif haberlerin önüne geçmesinden rahatsızlık duyan Turgay Öztürk ve arkadaşları tarafından hayata geçirilen girişim, sadece mutlu haberler vermeyi amaçlıyor. Haberleri duygu analiz sisteminden geçiren Pozy, gönüllülerin de desteğiyle pozitif haberlerin okuyucuya ulaşmasını sağlıyor.

Mutlu haberleri paylaşmanın insanları birbirine daha da yaklaştırdığını belirten Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Endişe, kaygı gibi sorunlar artık modern insanın günlük hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Oysa hem ülkemizde hem de dünyanın farklı yerlerinde bizi gülümsetecek ve mutlu edecek pek çok şey oluyor. Pozy, hem bu mutlu haberlere erişimi artırma fikriyle hem de bu haberler aracılığıyla bireylere ilham veriyor. Biz de Sabancı Vakfı olarak onların daha fazla kişiye erişmesine katkı sağlamaktan çok mutluyuz” dedi.

Her 88 haberin sadece 1’i mutlu

Haberleri geliştirdikleri “mutlu haber süzgeci”nden geçiren Pozy, bugüne kadar yaklaşık 206 bin haberi süzdü ve bunlar arasından yaklaşık 2 bin 500 pozitif haberi yayımladı. Pozy’nin okuyucuları ile buluşturduğu haberler arasında yaşam, gündem, kültür- sanat, eğitim ve teknoloji konuları öne çıktı.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler