Maker Eğitmen Eğitimine Katılmak İster Misiniz?

Maker Eğitmen Eğitimine Katılmak İster Misiniz?
Maker Eğitmen Eğitimine Katılmak İster Misiniz?

(21 Ocak 2019 – 30 Ocak 2019)

           

 

“Avustralya Türkiye Büyükelçiliği Direct Aid Program” tarafından Desteklenen Projemiz Kapsamında;

16 yaşından büyük 20 Suriyeli kadına “Giriş Seviyesi Maker Eğitmen Eğitimi” verilecektir.

  • Eğitim sonunda katılımcılar aldıkları eğitim başlıklarında giriş seviyesi eğitmen/mentör olabileceklerdir. Ayrıca girişimcilik, proje yapma yetileri gelişerek farklı projelerde yer alma, proje oluşturma & yürütme becerisi elde edeceklerdir
  • Eğitim sonunda katılımcılar 70.000 kişilik geniş bir uluslararası Maker Ağı’na (Maker kültürünü içselleştirerek proje üreten birey ve kurumların yer aldığı bir paylaşım platformu) dahil edilerek bu ağ içerisinde aktif faaliyette bulunmaları teşvik edilecektir.
  • Gerek yurt içinde, gerek uluslararası projelerde iş birliklerinde katılımcıların bu ağ içerisinden seçilmesine özen gösterilir. Aynı zamanda farklı iş ve proje fırsatlarında bu ağ içerisinden yönlendirme yapabilmektedir. Birey ve kurumların kendi projelerinde iş birliği yapabileceği partnerlere bu ağ aracılığıyla ulaşması mümkündür.
  • Bunlara ek olarak AVAZ Derneği, bu eğitimlerde başarılı olan katılımcılar ile ilk ve ortaokul düzeyinde çocuklar için giriş seviyesinde MAKER eğitimleri düzenleyecektir. Bu eğitimler öncelikle dezavantajlı köy okullarından ilçe ve il merkezlerindeki dezavantajlı okullar olarak planlanacaktır.
  • Yine, başarılı olan ve istekli katılımcılar, alternatif fon kaynakları bulunarak derneğimizce düzenlenmesi planlanan üst seviye Pro-MAKER eğitimlerine katılabileceklerdir.
  • Aynı zamanda bu eğitimleri seviye seviye tamamlayan katılımcılar, bireysel olarak veya başka bir kurum bünyesinde de eğitimler düzenleyebileceklerdir. İleri seviye eğitimi tamamlayanlar ise kişisel bilgisayarları ile hayatlarını idame ettirecek noktaya ulaşacaklardır.

Maker Eğitimler ile; kültür, ekonomi ve eğitim alanlarında aşağıdaki değişimlerin mümkün kılınması hedeflenmektedir.

Eğitim boyunca çay, kahve, ikram ve öğle yemeği verilecektir. Ulaşım ve konaklama karşılanmayacaktır.
Soru, görüş ve önerileriniz için : [email protected]

Eğitime katılmak için lütfen şu formu doldurunuz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler