‘Toplumsal Cinsiyet 101’ 18 Kasım’da İstanbul’da

‘Toplumsal Cinsiyet 101’ 18 Kasım’da İstanbul’da
‘Toplumsal Cinsiyet 101’ 18 Kasım’da İstanbul’da

Bebeğin anne karnındayken cinsel organına bakılır ve müjde verilir: “Kızınız /oğlunuz olacak!” Biz farkında olmasak da o anda odamızın hangi renklerde dekore edileceği, ailemizin, yakınlarımızın bizi hangi hitaplarla seveceği, hangi oyuncaklarla oynayacağımız, ileride kimlerden hoşlanacağımız, hatta hangi meslekleri yapıp yapamayacağımız belirlenmiş oluyor.

Peki sahip olduğumuz cinsel organdan yola çıkılarak cinsiyete dair böylesine detaylı bir plan çizmek ne kadar doğru? Cinsiyet aslında ne demek ve nasıl oluşuyor? Cinsel kimlik tüm bunların neresinde? Toplumsal cinsiyet rolleri ne anlama geliyor? Cinsiyet ve kültür ilişkisi nedir?

Tüm bunları hep beraber tartışacağımız, cinsiyete ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair temel kavramları konuşacağımız, herkese açık ve ücretsiz kapasite geliştirme atölyemiz, namıdiğer kapgelimiz, 18 Kasım 13.00’da AFSGD İstanbul Ofisi’nde.

Kolaylaştırıcı: Özge Gültekin
Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Özge, 2013 yılından beri AFS Gönüllüleri Derneği’nde aktif rol alıyor. 3 senedir gönüllü ve profesyonel olarak çeşitli konularda eğitmenlik yapıyor, aktif olarak toplumsal cinsiyet ve cinsel sağlık ile ilgili konular üzerine çalışıyor. Tezini Türkiye’deki gençlerin toplumsal cinsiyet ekseninde cinselliğe bakış açıları üzerine hazırlayan Özge, bir yılı aşkın süredir bir seksolog olan Rayka Kumru ile birlikte profesyonel hayatına devam ediyor.

Etkinliğin Facebook sayfası

Atölyeye başvuru için şu formun doldurulması yeterli.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler