Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası girişimcileri TÜBİTAK’ın 150.000 TL’lik BİGG Programı desteğine hazırlamaya devam ediyor

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası girişimcileri TÜBİTAK’ın 150.000 TL’lik BİGG Programı desteğine hazırlamaya devam ediyor
Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası girişimcileri TÜBİTAK’ın 150.000 TL’lik BİGG Programı desteğine hazırlamaya devam ediyor

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası, 2015 yılından bu yana Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında “Uygulayıcı Kuruluş” olarak girişimcilere destek oluyor.  BİGG Hızlandırma Programı 2018 yılı 1. çağrı dönemine katılan ve 2. aşama kapsamında TÜBİTAK’a bildirilen girişimcilerin %75’i 150.000 TL Teknogirişim Sermaye Desteği almaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılı 1. çağrı döneminde 2. aşamada panel değerlendirilmesi yapılan 422 iş fikri arasından 146 girişimci destek almaya hak kazandı. Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı katılımcıları, desteğe hak kazanma oranıyla önemli bir başarıya imza attı.

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı başarıyla yürüttüğü birinci aşama uygulayıcı kuruluş faaliyetlerine, Temmuz 2018 – Haziran 2020 yılları arasındaki dönemde de devam edecek.

Eğitim, mentorluk, iş planı danışmanlığı gibi desteklerin sunulduğu programa katılarak girişimini hızlandırmak ve 150.000 TL BİGG hibe desteğinden faydalanmak isteyen girişimciler,http://girisimfabrikasi.com/bigg/ adresinden başvurularını hemen gerçekleştirebilecekler.

Girişim Fabrikası, BİGG Hızlandırma Programı birinci aşama kapsamında girişimcilerin başvurularını değerlendiriyor, eğitim ve mentorluk destekleri veriyor ve yenilikçi girişimcilerle yakinen çalışarak ikinci aşamada TÜBİTAK’ın 150.000 TL BİGG hibe desteği alabilmelerine destek oluyor. Özyeğin Üniversitesi, hibe desteğine giden yolda girişimcilere destek olurken GE Türkiye, BEYSAD, TR Angels, Revo Capital, Keiretsu Forum İstanbul, Mentors Network Türkiye ve Cevherler Mali Müşavirlik gibi kurumlarla da iş birliği yapıyor.

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı başvurularını bekliyor
İyi bir fikre sahip olduğunu düşünen ve başvuru koşullarını karşılayan herkes 150.000 TL BİGG programı desteğine erişim için Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programına başvurularını iletebilecek.

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı 2018 yılında TÜBİTAK tarafından ilan edilen aşağıdaki 6 tematik alanın herhangi biriyle uyumlu projesi olan tüm girişimcilerin başvurularını kabul ediyor.
1.       Akıllı Ulaşım
2.       Enerji ve Temiz Teknolojiler
3.       İleri İmalat ve Sanayi 4.0
4.       İletişim ve Sayısal Dönüşüm
5.       Sağlık ve İyi Yaşam
6.       Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

TÜBİTAK tarafından ilan edilecek çağrı takvimine göre işleyecek programa seçilecek girişimciler Özyeğin Üniversitesi’nin Çekmeköy Kampüsü ve Altunizade binasında alanlarında uzman ve tecrübeli isimlerle birebir çalışma fırsatları bulabilecekleri bir programa katılacaklar. 2. aşama sonunda TÜBİTAK tarafından 150.000 TL hibe desteğinden faydalanmasına karar verilen Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı girişimcileri, Özyeğin Üniversitesi kampüsünde yer alan ÖzÜ-X binasında ücretsiz paylaşımlı ofis alanı, donanım odaklı projeler için OpenFab makine parkuru kullanımı gibi diğer desteklerden de faydalanma şansına sahip olabilecekler.

Başvuru süreci ve koşulları için detaylı bilgi edinmek için http://girisimfabrikasi.com/bigg/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler