Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Ege Bölgesi Çalıştayı 14 Ağustos tarihinde Manisa’da

Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Ege Bölgesi Çalıştayı 14 Ağustos tarihinde Manisa’da
Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Ege Bölgesi Çalıştayı 14 Ağustos tarihinde Manisa’da

AB Komisyonu desteği ile Batı Balkan ülkelerinden 7 ortakla birlikte Türkiye Kalkınma Vakfı olarak yürütmekte olduğumuz “Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi” kapsamında yer alan faaliyetlerden birisi sivil bir Kırsal Kalkınma Platformu kurmak ve bu Platformun  kapasitesini artırmaktır. Bu çerçevede farklı bölgelerde kırsal kalkınma üzerine çalışan sivil toplum kuruluşları (dernekler, vakıflar, birlikler, ziraat odaları vb.)), kooperatifler, kırsal girişimciler vb. katılımı ile birer günlük çalıştaylar gerçekleştirilecektir. Bu çalıştaylarda bir kırsal kalkınma platformunun kuruluşuna yönelik tartışmalar yürütülecek, bu platformun vizyonu, misyonu ve ana faaliyetleri, platformun yapısı ve çalışma yöntemi belirlenecektir.

Bahsi geçen çalıştayların ilki Ege Bölgesine yönelik olarak 14 Ağustos tarihinde Manisa’da gerçekleştirilecektir.

Platformun temel amaçları gerçekleştirilen çalıştayda belirlenecek olmakla beraber aşağıdaki temel hedefleri kapsayacağı düşünülmektedir:

  • Kırsal sivil paydaşlar arasında iletişim, işbirliği ve deneyim paylaşımını sağlamak,
  • Kırsal sivil paydaşların kapasitesini artırmak,
  • Ortak projeler geliştirmek ve uygulamak
  • Bir güç oluşturarak Kırsal Kalkınma Politikalarının belirlenmesi ve uygulanması sürecine kırsal sivil paydaşların katılımını sağlamak veya artırmak.

Kırsal kalkınma ile ilgili olarak, genel tarımsal ekonomi, kırsal turizm, kırsal çevre koruma ve geliştirme, kültür, kadın, gençlik vb. alanlarda faaliyet gösteren dernekler ve vakıflar ile kooperatifler, çiftçi örgütleri, kırsal girişimciler ve kırsal kalkınmaya gönül vermiş kişilerin bu çalıştaya katılımı ve katkı vermesi beklenmektedir.

Çalıştaya katılım göstermek isteyen kuruluş temsilcilerinin 1 Ağustos 2018 saat 16:00’ya kadar ekteki kayıt formunu doldurarak, Adı Soyadı, Kuruluş Adı, Katılımcının Kuruluştaki Pozisyonu ve İletişim Bilgilerini de içeren bir e-postayı [email protected] ve [email protected] adreslerine göndermeleri beklenmektedir.

*Çalıştay sırasında servis edilecek ikramlar ve öğlen yemeği Vakıf tarafından karşılanacaktır.

**Çalıştay gündemi ve kayıt formu ektedir.

Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Ege Bölgesi Çalıştayı Gündemi.docx

Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Ege Bölgesi Çalıştayı kayıt formu.docx

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler