Bir kitap, bir hayal – BİLGİ Hayaller Kuruyoruz Kulübü çocukların hayallerini gerçekleştirdi !

Bir kitap, bir hayal - BİLGİ Hayaller Kuruyoruz Kulübü çocukların hayallerini gerçekleştirdi !
Bir kitap, bir hayal – BİLGİ Hayaller Kuruyoruz Kulübü çocukların hayallerini gerçekleştirdi !

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hayaller Kuruyoruz Kulübü üç ilköğretim okulunun daha kütüphane hayalini gerçekleştirerek, çocuklara yepyeni bir dünyanın kapılarını araladı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hayaller Kuruyoruz Kulübü öğrencileri, Mart ayından bu yana 4 farklı ilde 5 kütüphane kurarak çocukların hayallerine dokundu. BİLGİ’liler, Van, Hatay, Muğla ve Antalya’da 5 farklı ilköğretim okulu öğrencilerinin kütüphane hayallerini gerçekleştirebilmek için toplam 10 bin kitap topladı.

Kulübün ilk kütüphanesini kurduğu okul, İran sınırındaki Van Oğulveren Köyü’ndeki Oğulveren İlköğretim Okulu’ydu. BİLGİ’liler okul için topladıkları 500 kitap ile okulun eski ve boş duran kitaplıklarını da tamir ederek yepyeni bir kütüphane oluşturdular. Kulüp öğrencileri, Hatay’da ise 1.200 öğrencilik Hatay Odabaşı Mustafa Kemal İlkokulu’na, duvar boyasından süslemesine kadar her detayıyla ilgilendikleri 2 bin 500 kitaplık bir kütüphane oluşturdu.

Mayıs ayı içinde, üç yeni okul kütüphanesi için çalışan BİLGİ Hayaller Kuruyoruz Kulübü, Antalya Finike Hasyurt ve Finike İsmail Erol İlköğretim okulları ile Muğla Bağlıağaç Şehit Nizamettin Akan İlköğretim Okulu için toplam 7 bin adet kitap topladı. Kitap toplamanın yanı sıra, Finike’deki okulların kütüphane mobilyaları için sponsor bularak tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan BİLGİ’liler, Muğla’da kitaplıklardan oturma alanlarına kadar tüm kütüphanenin inşasını kendileri üstlendi.

Kulübün başkanlığını yürüten BİLGİ Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Deniz Bilgin, bağış kampanyasının hayata geçirilmesi ile ilgili “Yapılan kitap bağışları, damlaların okyanus oluşturması gibi dolu dolu kütüphanelere dönüşüyor. Ülkemizde birçok okul kütüphaneden yoksun. Büyük sorunların çözümünün küçük adımlarla başladığına inanıyoruz. Her bir kitap, okuyacak çocuklarımızın elinde çok daha büyük bir kıymet oluşturacak. Kütüphanelerimize, öğrencilerimize destekte bulunan herkese kulübümüz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

BİLGİ Hayaller Kuruyoruz Kulübü’nün topladığı kitaplar arasında çocuk öykü ve klasiklerinin yanı sıra, eğitici kitaplar ve şiir kitapları da yer alıyor. Kulüp, üye sayısını arttırarak yeni projelere imza atmayı, daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler