Kadir Has Üniversitesi’nde, Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Konferası Gerçekleştiriliyor!

Kadir Has Üniversitesi’nde, Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Konferası Gerçekleştiriliyor!
Kadir Has Üniversitesi’nde, Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Konferası Gerçekleştiriliyor!

TÜRKİYE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ KONUSUNDA İLK DEFA ÖĞRENCİ KONFERANSI DÜZENLENİYOR

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (CESD) gerçekleştirdiği “Graduate Student Conference on Energy and Sustainable Development” başlıklı konferans, 4 Mayıs Cuma günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yer alan Galata Salonu’nda yapılacak. Saat 9.00’da başlayacak konferans tüm gün sürecek.

Ülkemizde sürdürülebilir enerji alanında ilk defa düzenlenen öğrenci konferansında Kadir Has Üniversitesi, Doğu Akdeniz, Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden 14 öğrenci sunum yapacak.

Sunumların İngilizce yapılacağı konferansta yeşil ve sürdürülebilir enerji (Green and Sustainable Energy), enerji piyasaları ve düzenlemeleri (Energy Markets and Regulation) ve enerji siyaseti, güvenliği ve jeopolitikaları (Energy Policy, Security, and Geopolitics) konuları tartışılacak. Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Volkan Ediger’in Onursal Başkanlığında, Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans Programı Öğrencisi Elif Güney’in Başkanlığında düzenlenen konferansta sunulan tebliğler, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Dr. Okan Yardımcı, Good4Trust.org Kurucusu Dr. Uygar Özesmi, Ven Esco Bina Enerji Yönetimi Genel Müdürü Arif Künar ve Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü (EPPEN) Başkanı Dr. Volkan Özdemir’in de aralarında olduğu uzmanlar tarafından değerlendirilecek.

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında;

Farklı bilim alanlarındaki uzmanların yerel, bölgesel ve küresel çapta enerji konusunda çalışmalar yaparak disiplinlerarası eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütmek ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak bilgileri kamuoyuyla paylaşarak toplumun sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Merkez tarafından ilki 2016’da gerçekleştirilen enerji alanındaki kamuoyu araştırmasının ikincisi geçtiğimiz Nisan ayında tanıtıldı. Kamuoyu araştırmaları Türkiye’nin enerji tüketimi ve politikalarına ilişkin birçok veriyi ortaya koymuştur. Merkez, aynı zamanda, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma alanında tezli/tezsiz yüksek lisans öğrenimi de veriyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler