Uluslararası Çevre Hukuku & Politikaları Derleme Kitap Bölüm Çağrısı

Uluslararası Çevre Hukuku & Politikaları Derleme Kitap Bölüm Çağrısı

 Zerrin Savaşan ve Hakan Ünay editörlüğünde “Uluslararası Çevre Hukuku & Politikaları” başlıklı derleme bir kitap çalışması yürütülmektedir. Farklı akademik disiplinleri bünyesinde barındırması planlanan kitap çalışmasında, Uluslararası çevre hukuku & politikalarının temel alanlarının ele alınması amaçlanmaktadır. Bu anlamda söz konusu kitap hem öğrenciler hem de araştırmacılar tarafından kapsamlı bir kılavuz niteliği taşıyacaktır. Ayrıca yine öğrenci ve araştırmacıların çevre hususunda akıl yürütme yeteneklerinin güçlendirmesi, uluslararası çevre hukuku ve politikalarına ilişkin mevcut sorunları tespit edebilmesi ve kapsamlı bir birikim edinebilmesi adına söz konusu kitabın oldukça önemli olduğu düşünülmektedir. 

Ayrıca tasarlanan kitabın, Türkçe literatüre katkı sağlayarak çevre konusunda yapılacak çalışmaları teşvik edici bir rol üstlenmesi de umut edilmektedir. Dolayısıyla söz konusu kitap, hem öğrencilerin yararlanacağı bir ders kitabı hem de uluslararası çevre hukuku & politikalarındaki temel alanları detaylıca ele alan akademik bir kitap olarak planlanmaktadır. 

Kitapta yer alacak konu ve bölümler ile ilgili ayrıntılı bilgi Çevre Çalışmaları Akademisi web sitesinde (https://cevrecalismalariakademik.com/) mevcuttur. Her bir bölüm yazarından Uluslararası çevre hukuku & politikalarının temel alanlarına ilişkin söz konusu konulardan birinin incelemesi ve analizini içeren 6000-8000 kelimelik bir makale yazması beklenmektedir. Makaleler iki hakemin incelemesinden geçecek olup kitabın Yetkin Yayıncılık tarafından basılması planlanmaktadır. 

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Çalışma Takvimi

Aşama Tarih
Çalışma İlan Tarihi 10.03.2020
Öneri/Özet (250-300 kelime) Gönderim Son Tarihi

(özet metinlere bibliyografya da eklenecektir)

10.04.2020
Yazar ve Bölümlerin Belirlenmesi ve Yazarlara Bilgilendirme (Şekil Şartları-Yazım Kuralları-Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar) Son Tarihi 10.05.2020
Bölüm Tam Metinlerini Teslimi Son Tarihi 10.10.2020

Kitap çalışması yukarıda yer alan programa göre yürütülecektir. Kitaba katkı sunmak isteyen araştırmacılar için aşağıda iletişim adresleri yer almaktadır. 

İletişim: 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler