TOG Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi Katılımcılarını arıyor!

web sitesi slider son 16
web sitesi slider son 16

Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi; akran eğitimi modeli ile gerçekleştirilen ve cinsiyet konusunda, eşitsizlik, cinsel şiddet ile mücadele üzerine farkındalık yaratmak için yapılan yerel eğitimlerin yaygınlaştırılmasında aktif rol almak isteyen gençlerin başvurularına açık, iki aşamalı bir eğitim programıdır.

Programın ilk aşaması Nisan – Temmuz ayları arasında online (uzaktan) olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimi eksiksiz tamamlayan katılımcılar, yüzyüze gerçekleştirilecek “Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi’ne” katılacak ve sonrasında üniversitelerdeki Toplum Gönüllüleri örgütlenmelerine yönelik Toplumsal Cinsiyet Yaygınlaştırma Eğitimleri’ni gerçekleştireceklerdir.

Eğitime başvuracak kişilerin programın iki aşamasına da eksiksiz katılımın önemli olduğunu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Eğitim programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu en geç 5 Nisan 2018 Cuma günü, saat 18:00’a kadar doldurabilirsiniz. Başvuru sonuçları 18 Nisan tarihinden sonra başvuru sahiplerine duyurulacaktır.

Başvurular, başvuru formunun içeriği, coğrafi dağılım ve programa tam katılım kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir.

  • Peki eğitim programına kimler katılabilir?
  • Başvurular değerlendirilirken hangi kriterler göz önünde bulunduruluyor?
  • Eğitim programı kaç aşamadan oluşur ve ne kadar sürer?
  • Eğitim programına tam katılım zorunlu mudur?
  • Yüzyüze eğitimin tarihi ne zaman?
  • Online eğitim sürecinde neler yapılacak, hangi konular konuşulacak?
  • Eğitim boyunca masraflarımız karşılacak mı?
  • Yerel yaygınlaştırma eğitimleri nasıl gerçekleşiyor?

Bu ve benzeri sorularınızın cevaplarını linke tıklayarak görebilirsiniz. Bunlar dışında sormak istediğiniz sorular için  [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Başvuru Formu: https://bit.ly/2ISZUG6

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler