KaleTalks 13 Mart’da Otsimo, Koda ve Yuvarla’yı ağırlıyor!

kaletalks sablonn
kaletalks sablonn
Katılmak için formu doldurunuz.

#KaleTalks’ta Mart ayında İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülünü alan Sosyal Girişimcileri ağırlıyor.

Konuklar; Otizmli çocuklar için ücretsiz özel eğitim sağlayan Otsimo ile Hasan Zafer Elcik, Köy Okulları Değişim Ağı ile Mine Ekinci, Yuvarla uygulaması ile STK’lara bağışı yaygınlaştıran Emre Danacı.

Etkinlik 13 Mart 2018’de 18:00 da gerçekleşecektir.

Yer; Kale Holding Binası
Büyükdere Caddesi Kaleseramik Binası 34330 Levent İSTANBUL

Otsimo
Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin tablet bilgisayarlar aracılığıyla evde verilmesini amaçlayan Otsimo, otizmli çocuklara eğitim oyunları ve bu çocukların ailelerine geribildirimler sunan mobil bir platform. Otsimo, 13.000’den fazla kayıtlı çocuğa; 1.000’den fazla materyal, 5 kategoride 50’den fazla oyun ve aileler için 100’den fazla makaleye erişim imkânı sunuyor.
https://otsimo.com/

KODA – Köy Okulları Değişim Ağı
Çoğu zaman yoksunluklarıyla gündeme gelen köy okullarının nitelikli eğitim için büyük fırsatlar sunabileceği inancıyla ortaya çıkan Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), köylerdeki az sınıf mevcudu, akran eğitimi fırsatları, okul ikliminin eğitim için elverişliliği, okul-aile ilişkileri ile ilgili fırsatları değerlendirerek köy okullarında kırsaldaki koşullara uygun, bütünsel ve kaliteli bir eğitimi gerçek kılmayı hedefliyor. Vizyonu her bireyin doğadan kopmadan kendini keşfedebildiği ve gerçekleştirebildiği bir dünyayı, sürdürülebilir eğitim ekosistemleri üzerinden, birlikte gerçekleştirmek olarak tanımlanan KODA, köylerde görev yapan öğretmenler ve eğitim gönüllülerini bir araya getirerek köy okulları için yenilikçi eğitsel uygulamalar geliştiriyor ve köy öğretmenlerini desteklemek için düzenli öğretmen buluşmaları düzenliyor
https://www.kodegisim.org/

Yuvarla
Yuvarla, bireylerin kredi ve banka kartlarıyla yaptıkları harcamaların küsuratlarını tama yuvarlayarak aradaki kuruşların doğrudan seçilen sivil toplum kuruşlarına bağışlanmasını sağlıyor. Bu model büyük kitlelerin yalnızca kuruşlarıyla büyük değişimler yaratabilmesine imkân sağlıyor. Bireysel bağışların daha çok dilencilere gittiği ülkemizde Yuvarla ekonomik açıdan her kişiye uygun, kolay ve güvenilir bu bağış yöntemi ile bireysel bağış alışkanlıklarını geliştirmeyi hedefliyor. Yuvarla’nın şu anki yıllık potansiyeli ise kuruşlarla 1,1 milyar TL’lik kaynak yaratıp, 900.000 çocuğun daha iyi eğitim almasını sağlayacak büyüklükte.
https://yuvarla.com/

Katılmak için formu doldurunuz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler