Haberler

Hayata Destek Takımı, Runatolia’da yenidoğanlar için koştu!

Hayata Destek Takımı, Runatolia’da yenidoğanlar için koştu!

İnsani yardım kuruluşu Hayata Destek, 4 Mart Pazar günü Antalya Runatolia Maratonu’na katılarak, ihtiyaç sahibi annelere ve yenidoğan bebeklerine destek vermek için iyilik peşinde koştu. Hayata Destek Takımı, proje kapsamında, #KoşalımDaBüyüsün diye #BilerekKoşuyoruz sloganıyla parkura çıktı. Adım Adım oluşumunun ipk.adimadim.org sayfası üzerinden toplanan desteklerle oluşturulacak yenidoğan paketleri, savaş nedeniyle evini terk etmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi mülteci anneler ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan anneler ve bebeklerine ulaştırılacak. Projeye 19 Mart’a kadar iyilik peşinde koş platformu üzerinden destek verilebilecek.

Her biri 250 TL değerinde olan paketlerde; yeni doğan bebeklerin ihtiyaç duyduğu bez, bez değiştirme yastığı, bebek şampuanı, pişik giderici krem, zıbın, çorap, eldiven, battaniye, şapka ve bebek gelişiminin takip edilebildiği bir anne günlüğü yer alıyor.

Hayata Destek, son 3 maratonunda ihtiyaç sahibi anneler ve yeni doğan bebekleri için yardımseverlik koşusuna katıldı. Kasım ayında düzenlenen Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda Hayata Destek, gönüllü koşucularının topladığı destek sayesinde 565 anne ve bebeğin hayatına destek sağladı.

Destek olmak için; https://ipk.adimadim.org/project/index?id=6906

#KoşalımDaBüyüsün #BilerekKoşuyoruz

www.hayatadestek.org

Yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız

sivilalan.com’un E-Bültenine Abone Olun

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!

Etkiniz AB Programı

Etkiniz AB Programı
Anlatan Eller