MSF Tanıtım Günü: Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) İstanbul’da

DVxlvNtWkAEe6uB
DVxlvNtWkAEe6uB

Uluslararası tıbbi insani yardım kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), 15 Şubat Perşembe günü 18:00 – 20:00 saatleri arasında 2018’in ilk tanıtım ve bilgilendirme toplantısını İstanbul’da düzenliyor.

MSF Yunanistan Tıbbi Destek Birimi Başkanı Dr. Apostolos Veizis’in katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte MSF’nin yurtdışındaki saha programlarında çalışma konusunda bilgi verilecek, katılımcıların soruları yanıtlanacak.

Silahlı çatışma, salgın hastalık ve doğal afet durumlarından etkilenen veya sağlık hizmetlerinden mahrum bırakılan insanlara acil yardım hizmeti veren MSF, yurtdışındaki tıbbi ve insani yardım programlarında yalnızca tıp doktorları ve sağlık çalışanlarıyla çalışmıyor. Aynı zamanda lojistikten insan kaynaklarına, inşaat mühendislerinden finans koordinatörlerine kadar farklı meslek gruplarından profesyoneller ile saha çalışmalarını sürdürüyor. MSF, her yıl yaklaşık 35 bin yerel ve uluslararası çalışan ile birlikte 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

15 Şubat Perşembe günü 18:00’de Kadıköy Sidonya Hotel’de düzenlenecek olan etkinlik, MSF’nin yurtdışındaki saha çalışmaları, başvuru ve işe alım süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık. Etkinlik dili ise İngilizce.

Ayrıntılı bilgi için Facebook’taki etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/events/144736202868392

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler