Haberler

Türk Böbrek Vakfı 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Paneli Düzenliyor!

0

Türk Böbrek Vakfı Dünya Diyabet Günü İçin Alanının Önemli Akademisyenlerine Ev Sahipliği Yapıyor. Uzmanlar toplum sağlığını tehdit eden birçok hastalığın temelini ‘Nişasta Bazlı Şeker’e dayandırıyor…

Uzun yıllardır tuz ve şeker tüketimiyle mücadele için kapsamlı çalışmalar yürüten Türk Böbrek Vakfı, Dünya Diyabet Günü Paneli için önemli isimleri bir araya getiriyor.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk’in moderatörlüğünü yapacağı panelde, “Türkiye’de Obezite ve Glisemik İndeksin Obezite Üzerine Etkisi” konusuyla İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Satman“Çocukluk Çağında Diyabet ve Böbrek Hastalıklarına Etkisi” konusuyla İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Olcay Evliyaoğlu ve Türk Böbrek Vakfı’nın katkılarıyla “Tip-1 Diyabetli Çocuklarda ve Adölesanlarda Tuz Alımının Diyabetik Nefropatinin Erken Belirteçleri ve Hipertansiyon ile İlişkisi Projesi” ile  İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Pediatrik Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lale Sever yer alacak.

Panel sonrasında diyabetle mücadelede beslenme ve ilacın dışında hareketin de büyük önem taşıdığını vurgulamak için saat 13.00’te vakıf merkezinden Belgrad Ormanı Neşet Suyu koşu ve yürüyüş parkuruna gidilerek yürüyüş yapılacak ve hareketli yaşama dikkat çekilecek.

Türk Böbrek Vakfı Konferans Salonu

Bahçelievler Mahallesi, Güneş-1 Sokağı, No:2, Bahçelievler / İstanbul

14 Kasım 2017, Salı

Saat: 10.30-12.00Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler