Yayınlar

Kusif’in Yeni Rehberi “Maximize Your Impact Guide” Çıktı!

0

Bu rehber, Know Your Impact: Social Impact Management Tools for Young Social Entrepreneurs Programı kapsamında dört kurum tarafından – Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Estonian Social Enterprise Network, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve Social Value UK- iki yıl boyunca sürdürülen iş birliğinin bir çıktısıdır.

Bu rehber, pozitif etkisini maksimize etmek isteyen ve bunu yapmalarına yardımcı olacak pratik bir yaklaşım arayan sosyal girişimciler için yazılmıştır. Bu yaklaşımın anahtarı “etki odaklı düşünme”dir. En temelinde bu kavram paydaşların dâhil edilmesi ve özellikle sosyal girişimin desteklemeyi hedeflediği paydaşlara karşı hesap verebilir olma anlamına gelmektedir. Aynı zamanda belli bir sosyal sorunu hedefleyen ürün veya hizmetlerin tasarımını geliştirmek için paydaşlardan veri toplama ile ilgilidir.

Bu rehber size bir etki raporunun nasıl üretileceğini anlatmaz. Rehber kullanıcılarının, faaliyetlerini değiştirmek, durdurmak veya ölçeklendirmek için öneriler üretmeye odaklanmasını umuyoruz.

Bununla birlikte bu temel kaynak, fon sağlayıcılarınıza etkinizi raporlamanızı kolaylaştıracak ve değişimlerle ilgili bilgilendirme yaparken verileri nasıl kullandığınızdan haberdar olmalarını sağlayacak.

İndirmek ve Okumak İçin Tıklayınız

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yayınlar