#TSGA Perşembe Buluşmaları, Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Eğitimi Webinar’ıyla Yeniden Başlıyor

Sosyal girişimcilik; geleceğin iş modeli olarak, özellikle gençler arasında giderek merak edilen bir kavram halini aldı. Bu durum özellikle üniversite düzeyinde sosyal girişimcilik eğitiminin önem kazandığını gösteriyor. Türkiye’de bu alana olan ilgi ve sosyal girişimcilik alanında kurgulanan derslerin sayısı her geçen gün artmakta.

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun yeni yayını Sosyal Girişimciliği Etki Odaklı Düşünmek: Sosyal Girişimcilik Eğitimi için Rehber kitabı, 2013 yılından beri her yıl yaklaşık 50 öğrenciye sosyal girişimcilik eğitimi veren kurumun biriktirdiği deneyim ve içgörüleri; bu alandaki yeni akımlar, farklı üniversitelerde sıkça kullanılan yöntem ve yaklaşımlarla harmanlayarak ortaya koyuyor.

Hem yayının yazarlarıyla beraber sosyal girişimciliğin eğitimi üzerine konuşmak, hem de TSGA ortakları Ashoka Türkiye ve İstasyonTEDÜ’nün sosyal girişimcilik eğitimi alanındaki kaynak ve araştırma faaliyetlerinden haberdar olmak için bir araya geliyoruz.

17 Haziran saat 16.00’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek webinarımıza katılın, #TSGA’nın umut veren dünyasına dahil olun.

Etkinlik Programı:

16.00 – 17.00: Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Eğitimi, KUSIF Deneyimi üzerine – Dr. Ayşe Seda Müftügil Yalçın, Vrije Universiteit Amsterdam; Dr. Gonca Ongan, KUSIF;  Agata Fortuna, KUSIF

17.00 – 17.15: Ashoka U sosyal girişimcilik eğitimi yayınları üzerine – İstem D. Akalp, Ashoka Türkiye

17.15 – 17.30: İstasyonTEDÜ ve TED Üniversitesi sosyal girişimcilik eğitim araştırmaları üzerine – Dr. Sinem Güravşar Gökçe, İstasyonTEDÜ

Kayıt olmak için tıklayınız.

Önemli not: Etkinliğe katılım 100 kişi ile sınırlıdır. Zoom üzerinden webinar’a dahil olamayan izleyiciler TSGA’nın YouTube kanalından etkinliği izleyebilirler.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler