Haberler

Mülteciler Derneği Tekerlekli Sandalye Protez ve Ortez Dağıtımı Devam Ediyor

0

Mülteciler Derneği Sultanbeyli Toplum Merkezi 2. katında bulunan Rehabilitasyon Merkezi, dağıtımına başladığı destek cihazların yanı sıra, fiziksel olarak ihtiyacı bulunan yararlanıcılara protez – ortez desteği sağlamaya başladı.

Kişiye Özel Olarak Üretiliyor
Ölçüm, prova ve teslim aşamaları sonucunda teslim edilen protez ve ortez cihazlar uzman kuruluşlar tarafından yararlanıcıların ihtiyaçlarına göre özel olarak dizayn ediliyor. Belirlenen yararlanıcıların hemen hepsi uzman sağlayıcıların, Rehabilitasyon Merkezi’nin dışında, atölyelerinde de hizmet alabiliyorlar.

Protez ve Ortez Dağıtımı
21 Temmuz 2017 tarihi itibariyle 23 yararlanıcı protez ve ortez tedavisi programına dahil edilmiş ve ortez bağışlarının neredeyse tamamı yararlanıcılara sağlanmıştır. Farklı yaş gruplarına yapılan bu hizmetler yine protez ve ortez çeşitleri konusunda da farklılaşmaktadır. Protez ve ortez programımız devam etmektedir.

Süreç Nasıl İlerliyor?
Bu cihazlardan temin etmek için hastaların kurumda bulunan fizyoterapistler tarafından değerlendirmeye alınması gerekiyor. Yapılan testler sonucu yararlanıcının hangi tür protez veya orteze ihtiyacı olduğu tespit ediliyor ve randevu sistemi ile prova aşaması ve cihazın teslimi ile biten sürece dahil olması için merkeze çağrılıyor.

Cihazları Kimler, Nasıl Alabilir?
Dağıtılan destek cihazları “bağış” adı altında kişiden ve ailesinden hiçbir ücret talep edilmeden yapılıyor. Yararlanıcının;

  • Geçici koruma altında olması
  • Fiziksel olarak cihaza ihtiyaç duyması
  • Kapsayıcı rehabilitasyon programına alınması
  • Fizyoterapistlerin değerlendirme sonrası onay vermesi yeterli oluyor

Başvuru için Mülteciler Derneği 2. Kat Rehabilitasyon Merkezine gelmeniz gerekmektedir.
Adres: Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı
No: 306 Sultanbeyli/İstanbul

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Haberler