Örgütsel Gelişim: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir Yapı Peşinde El Kitabı Yayında!

DEMOS ve Şiddetsizlik Merkezi’nin birlikte hazırladığı “Örgütsel Gelişim: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir Yapı Peşinde El Kitabı” yayında! 

El kitabı; katılımcı, kapsayıcı ve adil bir örgütlenme yapısını birlikte inşa etme sürecine odaklanıyor. Örgütsel gelişim sürecine dair iç görüleri ve değişimi sağlamayı mümkün kılan yöntem ve yönergeleri takip ederek örgütlenme yapınızı yeniden tasarlayamaya davet ediyor. Bu tasarıyı araştırırken kapsayıcı bir toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakmayı sağlıyor. Bir sivil toplum örgütünde, kolektifte, kurumda, sendikada, dernekte veya bambaşka bir oluşumda birlikte değişim için çalışırken bir şeylerin daha iyiye gidebileceğini hisseden ama nereden başlayacağını bilemeyen herkes için bu kaynaktan faydalanabilir. 

Umut Avcı’nın yazdığı ve editörlüğünü Nayuk N. Mayuk’un yaptığı “Örgütsel Gelişim: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir Yapı Peşinde El Kitabı”nda örgütlenmelerde her cinsiyetten üyenin adil temsil ve katılımı deneyimlediği, güç dinamiklerini sorgulatan ve yeniden yapılanmayı mümkün kılan yol önerilerini bulabilirsiniz. 

Kitaba ulaşmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler