AB Sivil Toplum Rehberleri – Sivil Toplum Araştırması 2023

AB Sivil Toplum Rehberleri - Sivil Toplum Araştırması 2023
AB TACSO 3 Projesi, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü (DG NEAR) adına, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü (DG NEAR) Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Topluma AB Desteği Rehberleri 2021-2027 kapsamında yürüttüğü araştırmanın ikincisini düzenlemektedir.
Bu ikinci değerlendirme, 2023 için Kılavuz İlkeler karşısındaki durumu değerlendirmeyi ve 2021 için mevcut durumla karşılaştırmayı amaçlamaktadır. Bu değerlendirme ve karşılaştırma, bölgemizde sivil toplumun nasıl değiştiğine dair önemli bilgiler sağlayacaktır. Bu araştırmadan elde edilecek bulgular, AB’nin AB üyeliğine yönelik ilerleme değerlendirmesine de ışık tutacaktır.
Bu ankete vereceğiniz yanıtlar aynı zamanda AB’nin önümüzdeki yıllarda sivil topluma vereceği destek konusunda da AB’ye bilgi sağlayacaktır.
AB Rehberleri’ne ilişkin daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://tacso.eu/eu-civil-society-guidelines/ .
Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova*, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinden bu anketi doldurmalarını rica ediyoruz.
Anket anonim olup, toplanan veriler yalnızca analiz ve raporlama amacıyla AB TACSO 3 ekibi tarafından kullanılacaktır.
Anketi doldurmak yaklaşık 30 dakikanızı alacaktır. Anket, 2021 yılı araştırması için gerçekleştirilen bir önceki ankete göre önemli ölçüde daha kısadır.
Anket, büyük ölçüde kapalı uçlu sorulardan ve toplamda dört bölümden oluşmaktadır. Anketi doldurmaya başladıktan sonra dilerseniz anketi kaydedebilir ve daha sonra doldurmaya devam edebilirsiniz. Ancak anketi bir seferde doldurmak sizler için daha kolay olabilir.
Anket, İngilizce’nin yanı sıra Batı Balkanlar ve Türkiye bölgesinin ana dillerinden herhangi birinde doldurulabilir.
Anketi tamamlamak için son gün 16 Şubat 2024.
Anket linkine buradan ulaşabilirsiniz
Anketi Türkçe doldurabilirsiniz. Anketi Türkçe doldurmak için anketin ana sayfasında sağ üst köşede bulunan dil seçeneklerinden “Türkçe”yi seçebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler