Kız Çocukları Eğitim Derneği’nden Yükselen Bir Ses – “Kızlar Anlatıyor” Podcast Serisi

Kız Çocukları Eğitim Derneği'nden Yükselen Bir Ses - "Kızlar Anlatıyor" Podcast Serisi

Kız Çocukları Eğitim Derneği, kadının gücünü toplumun temel yapı taşı olarak gören misyonu doğrultusunda genç kızların hayatlarına dokunmaya devam ediyor. 2018 yılında 10 öğrenciyle başlayan bu değerli yolculuk, 2023 yılında 150 öğrenciyle zirveye çıkarak derneğin etki alanını genişletiyor.

KIZÇEV, genç kızların üniversite hayatlarını kolaylaştırmak, toplumda yer edinmelerini sağlamak ve sorgulayan, güçlü ayakları yere sağlam basan kadınlar yetiştirmeyi hedefleyerek önemli bir boşluğu dolduruyor. Kadınların güçlü bir toplumun temelini oluşturduğuna olan inançlarıyla, genç kızları eğitimleri boyunca desteklemek ve onlara ilham vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Dernek, bu önemli misyonunu daha geniş kitlelere duyurmak ve genç kızların seslerini daha etkili bir şekilde duyurabilmeleri için spotify’da “Kızlar Anlatıyor” isimli podcast serisine başladı. Bu seride bursiyerler, kendi hikayelerini ve eğitim yolculuklarını paylaşma fırsatı bulacaklar. Bu dokunaklı hikayeler, genç kızların yaşadıkları zorlukları aşma süreçlerini, başarıları ve hayallerini içeren gerçek yaşam deneyimleriyle dolu.

Bu kapsamlı podcast serisi, genç kızların güçlü seslerini duyurarak toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Her hafta bursiyerlerden birinin konuk olduğu bu program, kadın eğitimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında bir platform sağlamak adına önemli bir adım.

Kanalı buradan takip edebilirsiniz.

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler