‘Yerele Destek Kendine Meslek – Support Local Be Glocal’ Projesi Katılımcı Başvuruları Başladı!

'Yerele Destek Kendine Meslek - Support Local Be Glocal' Projesi Katılımcı Başvuruları Başladı!
Üretkeniz.Biz’in Avrupa Birliği’nin “Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT)” tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından uygulanan “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Uyum için Girişimcilik Kapasitelerinin Geliştirilmesi (ENHANCER)” (IPA/ 2019/411-568) projesi kapsamında finanse edilen ‘Yerele Destek Kendine Meslek – Support Local Be Glocal’ projesi katılımcı başvuruları başladı!

‘Yerele Destek Kendine Meslek – Support Local Be Glocal’ projesi kapsamında geçici koruma kapsamındaki Suriyeli ve Türkiyeli üniversiteli ya da yeni mezun 20-30 yaş arası 40 gence e-Ticaret konusunda eğitim verilip, 20 gence uygulamalı eğitimle KOBİ ve kooperatiflerde deneyimleyerek e-Ticaret öğrenme fırsatı sunulacak. Tüm bu süreçte onları destekleyecek Girişimci Rehberleri yanlarında olacak ve süreçlerini takip edip onlarla düzenli değerlendirme toplantıları yapacaklar. Hedef, 10 gencin uygulamalı eğitim yaptıkları kurumlarda çalışan ya da ortak olması. Bu sayede kurumlar e-Ticaret konusunda uzman ekip arkadaşıyla buluşurken gençler de iş sahibi olacaklar. 

Eğitim programı kapsamında;
  • 40 Genç e-Ticaret eğitimlerine katılacak. Arasından seçilen 20 genç ise uygulamalı eğitime katılacak.
  • 10 kurum e-Ticaret uzmanı gençler ile e-Ticaret’e başlatılacak,
Girişimci Rehberliği sürecinde:
  • 20 Kurum e-Ticaret eğitimi alacak ve e-Ticaret için ön değerlendirme ve ihtiyaç analizi yapılacak e-Ticaret için ön değerlendirme ve ihtiyaç analizi yapılacak,
  • 10 kuruma 7 oturum rehberlik hizmeti verilecek,
  • e-Ticaret eğitimini tamamlayan 10 genç girişimci olma fırsatını yakalayacak,
  • 10 kurum e-Ticaret uzmanı ortak edinme fırsatını elde edecek ve
  • Birbirinden değerli atölyeler ve eğitimler (fotoğraf düzenleme eğitimi, ürün tanıtımı ve hikayeleştirme eğitimi, CV hazırlama ve mülakat atölyesi, e-Ticaret eğitimi ve e-Ticaret atölyesi) de bu projede seni bekliyor!

'Yerele Destek Kendine Meslek - Support Local Be Glocal' Projesi Katılımcı Başvuruları Başladı!

İstanbul ya da İzmir’de okuyor veya yaşıyorsan, 20-30 yaş aralığında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da geçici koruma kapsamında yer alan üniversite öğrencisi veya mezunuysan bu fırsat tam sana göre!

Başvuru için tıklayın buraya tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler