Oyun Atlası, Yeni Ürünler Geliştirirken Sizlerin Fikirlerini Merak Ediyor!

Oyun Atlası, antik ve geleneksel oyunların izini süren, arşivleyen ve yeniden tasarlayarak yaşatan bir sosyal girişimdir. Oyun vasıtasıyla insana, tarihe, kültüre ve doğaya dokunur. 

Yapılan çalışmalarla Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı tarafından bu yıl 14.Sezon Fark Yaratanı seçildi. Fark Yaratanlar Destek Programı kapsamında; Oyun Atlası ekibi ürün geliştirme sürecinde fikirlerinizi almak üzere bir ürün araştırma anketi hazırladı.

Oyun Atölyesi bu yıl atölyeler dışında farklı ürünlerle sizlerle buluşmak istiyor. Bu topraklarda var olan ve yüzyıllardır bize eşlik etmiş oyunları yerinde inceleyerek arşivliyor ve yeniden tasarlayarak yaşatmaya çalışıyor. Antik şehirlerde hala varlığına rastladıkları geçmişten bugüne insanlığa eşlik etmiş olan oyunları günümüz yorumuyla yeniden üreterek tarihimize, kültürel mirasa oyun yoluyla yeniden üretiyor ve sizlerin kullanıma sunuyor.

Bu ürün araştırma anketinde sizden alacakları yorumlar ürün geliştirme aşamasında onlara yol gösterecek verileri oluşturacak. Doğal ve sürdürülebilir malzemelerle tasarladıkları oyunları gelecek nesillere aktarmayı, oyunun kültürünü, tarihini daha geniş kitlelere duyurarak kültürel miras algısını çeşitlendirmeyi ve kültür ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor.

11 Eylül 2023 tarihine kadar ürün araştırma anketimize katılarak Oyun Atölyesi’ne yol gösterebilirsiniz.

Ankete ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler