Deprem Bölgesindeki Çocuklar için Hazırlanan “Oyuna İhtiyaç Var” İfade Setleri Hatay’daki Çocuklarla Buluştu

Pozy, Oyuna İhtiyaç Var projesi kapsamında hazırlanan 300 ifade seti Nirengi Derneği’nin Hatay Serinyol noktasında çocuklar ile buluştu. Etkinlikler kapsamında çocuklar gün boyunca hikaye kurma, oyun ve resim atölyelerine katıldı.

Mutlu haberler vermek, bu haberleri paylaşmak ve ulaşılabilir kılmak için 2018 yılında kurulmuş bir sosyal girişim olan Pozy, 6 Şubat’taki deprem felaketinin ardından çocuklar için “Oyuna İhtiyaç Var” çağrısını yapmış, Oyuna İhtiyaç Var gönüllülerinin ve çocukların katılımıyla gerçekleştirilen ilk etkinlikte çocuklara ulaştırılmak üzere 100 set hazırlanırken; Modern Times Production’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ikinci etkinlikte ise 200 oyun seti daha hazırlanmıştı. Bireysel destek verenlerin yanı sıra Sabancı Vakfı, Letven Capital, Rüya Okulu, Digimetri ve Bic’in de katkılarıyla bir araya getirilen setler, Hatay Serinyol’da çocuklarla buluştu.

Pozy, İhtiyaç Haritası ve Bir Kitap Bir Gelecek Derneği iş birliği ile hayata geçen projede temel hedef, her biri özenle seçilen ifade setleri ile afetten etkilenen çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak, depremin yol açtığı yaraları hep birlikte sarabilmek; çünkü mutlu bir çocuk demek mutlu bir gelecek demek. Mutluluğun resmini yapmak mümkün olmasa da Pozy bu projesiyle mutluluğun bulaşıcı olduğuna inanarak gönüllülerden aldığı güçle hareket ediyor.

Klinik Psikolog danışmanlığında hazırlanan ve 3 yaş üzeri tüm çocuklar için uygun olan ifade setleri; en az 30 parça olmak üzere, çeşitli oyuncaklar, boya ve kırtasiye setlerinden oluşuyor.

Felaketin ardından 4 ay geride kaldı. Pozy kurucu ortağı Turgay Öztürk’ün de ifade ettiği üzere, büyük afetlerden kısa bir süre sonra destekler zamanla azalıyor. Bu nedenle önemli olan, üzerinden bir süre geçse dahi yardımları devam ettirebilmek ve destek elini her zaman uzatabilmek. Daha fazla çocuğa mutluluk götürebilmek adına oyunaihtiyacvar.org web sayfası üzerinden destek çağrısı devam ettiriliyor. Sayfa üzerinden ifade setlerine destek olabilir, güncel destek tutarını görüntüleyebilirsiniz. Pozy’nin gülümseten haberlerini ve projeyle ilgili güncel duyuruları ise Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler