Gençler için Dijital Yetenekleri Güçlendiren Eğitim: Dijital Araçları Keşfetmeye Hazır mısınız?

Gençler için Dijital Yetenekleri Güçlendiren Eğitim: Dijital Araçları Keşfetmeye Hazır mısınız?

Sosyal Ekonomik Kültürel Kalkınmayı Destekleme Derneği (SEKDER), sivil toplumun kapasite geliştirme ihtiyacını karşılamak ve sivil alan gelişimine katkı sağlamak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur. Ulusal ve uluslararası projelerde aktif olarak yer alan dernek, aynı zamanda Gençlik Örgütleri Formu (GoFor) üyesi olup gençlik alanında etkin çalışmalar yürütmektedir.

SEKDER, Elele programı tarafından desteklenen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Diyalog için Kültür ve Sanat: Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı” kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır. “Güçlü Kapasite Güçlü Diyalog” adlı proje, 9 ay süreyle gerçekleştirilecek olup kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren örgütün daha yaratıcı, etkin ve erişilebilir faaliyetler düzenleyebilmesini, kurumsallığını artırarak yeni proje fikirleri geliştirebilmesini amaçlamaktadır.

Bu doğrultuda, SEKDER “Dijital Araçların Kullanımı ve Farkındalık Eğitimi” başlıklı çevrimiçi bir eğitim düzenleyecektir. Pandemi süreciyle birlikte tüm sivil toplum kuruluşları ve SEKDER, faaliyetlerini çevrimiçi ortamda yürütme ve dijital araçları etkin bir şekilde kullanma zorunluluğuyla karşı karşıya kalmıştır. Önlemlerin azaltılmasına rağmen birçok STK hala faaliyetlerini çevrimiçi araçlar üzerinden sürdürmektedir. Aynı zamanda, gençler arasında çevrimiçi araçların kullanım oranı artmış ve hızlı bilgiye ulaşma ihtiyacı önem kazanmıştır. SEKDER, faaliyetlerini yaygınlaştırmak için aktif ve etkin sosyal medya araçlarını kullanma konusunda kapasitesini geliştirmek istemektedir.

Bu kapsamda düzenlenecek olan “Dijital Araçların Kullanımı ve Farkındalık Eğitimi” 31 Mayıs – 01 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, saat 10:00 – 13:00 arasında çevrimiçi olarak eğitime katılma fırsatı bulacaklardır ve sosyal medya yönetimi üzerine odaklanacaktır. Eğitim, sosyal medya ve çevrimiçi faaliyetler için erişilebilir, kolay ve ücretsiz araçlar konusunda uzman tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. SEKDER üyeleri, gönüllüleri ve diğer STK temsilcilerinden 20 genç eğitime katılma fırsatı bulacaktır. 2 günlük eğitime katılım gösteren kişilere katılım belgesi verilecektir.

ℹ️Dijital Araçların Kullanımı ve Farkındalık Eğitimi

????31 Mayıs – 01 Haziran 2023

10:00 – 13:00

⏳Son Başvuru Tarihi:30 Mayıs 2023 14:00

????Çevrimiçi

Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

SEKDER olarak, kültür ve sanat alanında etkinliklerimizi daha da güçlendirmek, gençlerin dijital araçları etkili bir şekilde kullanabilmelerine yardımcı olmak ve sivil toplumun gelişimine katkıda bulunmak için bu önemli eğitimi düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler