Kontrol Bende Projesi: Ebeveynler için Çevrimiçi Güvenlik Eğitimi’ne Siz de Katılın

Dijitalleşen dünyada güvenli internet kullanımı ile ebeveynlerin sosyal medyada çocuklarıyla nasıl iletişim kurabilecekleri konusunda bilgi sahibi olmaları amacıyla uygulanan Kontrol Bende Projesi kapsamında Ebeveynler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimigerçekleştirilecektir. 

Sen de sosyal medyada ebeveyn olmak ve çevrim içi güvenlik konuları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan, Kontrol Bende Projesi Ebeveynler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimi’ne hemen başvur!

Eğitim içeriği 

  • Dijital nedir? 
  • Sosyal medyada ebeveyn olmak 
  • Ebeveynlere dijital dünyada çocuklarla iletişim kurma ipuçları 
  • Ebeveynler için çevrim içi güvenlik
  • Dijital hukuk  

Kimler eğitime katılabilir?    

Eğitim, bu alanda bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen her yaş aralığından ebeveynin başvurusuna açıktır.   

Eğitimin detayları nelerdir?    

Çevrim içi gerçekleştirilecek olan eğitime katılım ücretsizdir. Eğitimin linki, katılımcılar ile eğitimin yapılacağı gün sms yoluyla paylaşılacaktır.   

Proje Hakkında 

Meta ve Habitat Derneği ortaklığında hayata geçirilen Kontrol Bende Projesi, gönüllü eğitmenler aracılığıyla Türkiye’nin 81 ilinde verdiği yüz yüze ve çevrim içi eğitimlerle dijital güvenlik konusunda farkındalık sağlamayı amaçlamaktadır. Günümüz dijitalleşen dünyasında kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesaplarının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin, söz konusu olumsuz durumlar meydana gelmeden alınabilecek önlemler konusunda farkındalıklarını artırmayı amaçlayan proje kapsamında verilen eğitimlerle, katılımcıların sosyal medya kanallarından özellikle Facebook güvenlik kurallarını öğrenmesi ve çevrim içi ortamda kişisel bilgi güvenliğini en doğru şekilde yönetmesi konusunda gerekli bilgilerle donatılması hedeflenmektedir.

Eğitim Tarih ve Saati:

16 Mayıs 2023 Salı saat 19:00-21:00

Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler