(CYE) Yaratıcı Genç Girişimci Ödülleri için Son Başvuru Tarihi 25 Nisan!

JCI Türkiye Yaratıcı Genç Girişimci Zirvesi (Creative Young Entrepreneur Summit) JCI İzmir şubesi ev sahipliğinde 6 Mayıs Cumartesi günü yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle Online olarak gerçekleşecek. Online zirve kapsamında CYE (Yaratıcı Genç Girişimci) Ödülleri sahiplerini bulacak.

JCI’ın (Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) global girişimcilik alanındaki temel programlarından biri olan Creative Young Entrepreneur Programı girişimci genç liderleri desteklemeyi, motive ederek ilham vermeyi amaçlıyor. Program kapsamında genç girişimciler, çevrimiçi etkinliklerde girişimlerini girişim ve yatırım uzmanlarından oluşan jüriye sunabilecekler. CYE Programı, sponsorlar ve partnerler aracılığıyla yarışmanın kazananlarını ödüllendirecek ve aynı zamanda katılımcıları yenilikçi girişimler yaratmaya ve mevcut girişimlerini geliştirmeye teşvik edecektir.

CYE (Creative Young Entrepreneur) daha önce 2010-2014 yılları arasında JCI Türkiye’nin başarıyla yürüttüğü bir program olarak hafızalarda yerini almıştır. Geçtiğimiz sene program yeniden güçlü bir şekilde İzmir Çeşme’de başlatılarak  girişimcilik ekosistemine ciddi bir katkı sundu. 2022 yılı itibariyle programın birçok ülkede ulusal ayakları düzenlenmektedir.

EGİAD, WBAF – World Business Angels Forum, İzmir Büyük Şehir Belediyesi, StartupCentrum, Gain Global sponsorluğunda gerçekleşecek online CYE zirvesinin kesinleşmiş jüri üyeleri arasında; Fatih Şengül – 2022 Yılı JCI Türkiye Başkanı, Electrolux Pazarlama Direktörü, Ned N. Pamuk – Scaleup Company, Ahmed Rashed – Earn Rocket Investment Holding, Görkem Argun – Lima Ventures gibi isimler yer alıyor.

CYE Programı Başvuru Koşulları 

Başvurular 18-40 yaş arası girişimcilere açıktır.

Başvuru yapacak girişimlerin işletmelerinin faal olması ve ilk satışlarını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir.

Uygulamalarda girişimler için sektör sınırlaması yoktur.

Yenilikçi bir ürün/hizmet sergilenmeli; ürünün hedeflediği pazarlarla ilişkili ve gelişim stratejisi için net bir vizyona sahip olduğu vurgulanmalıdır.

Yarışma kapsamında başvurular İngilizce olarak alınacak; tüm toplantı ve görüşmeler de İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Her kişi sadece bir girişim için başvuru yapabilecektir.

CYE başvuruları 25 Nisan’a kadar https://www.cye.jciturkiye.org/ web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

 CYE Program Takvimi

  • 25 Nisan 2023 – Yarışma Başvurularının Kapanışı
  • 29 Nisan 2023 – Online Final İçin Seçilecek Finalistlerin Duyurulması (4 Finalist Belirlenecektir)
  • 6 Mayıs 2023 – CYE Online Girişimcilik Zirvesi ve Final Sunumları (Online olarak gerçekleştirilecektir)
  • 24-27 Mayıs 2023 – JCI Avrupa Konferansı Bölge Final Sunumları (Bükreş’te gerçekleştirilecektir)
  • 14-18 Kasım 2023 – JCI Dünya Konferansı Global Final Sunumları (Zürih’te gerçekleştirilecektir)

CYE Programı Ne Kazandırır?

Girişimcilik eğitimleri, yatırımcı ve danışmanlardan oluşan bir ağa ulaşma fırsatı

Yatırımcılar ve danışmanlar ile görüşmeler gerçekleştirme ve onlardan bildirim alma fırsatı

Ulusal girişim hızlandırıcı programlarına ve startup kuluçka merkezlerine kabul edilme fırsatı

JCI Türkiye Online CYE Zirvesi’ne ücretsiz katılım fırsatı

Romanya Bükreş’teki JCI Avrupa ve İsviçre Zürih’teki JCI Dünya Konferanslarında CYE finallerine katılma fırsatı

Küresel girişimci vizyonunu geliştirme fırsatı

JCI Türkiye Online CYE Zirvesi’nde yapılacak finallere jüri tarafından belirlenen dört finalist ücretsiz olarak katılacaktır.

Finalin galibi Mayıs ayında Romanya Bükreş’teki JCI Avrupa Konferansı’nda gerçekleşecek CYE yarışmasına katılmaya hak kazanacaktır. Bu anlamda yarışma katılımcılarının yurtdışına çıkışları konusunda bir engellerinin olmaması gerekmektedir.

Eğer İzmir finallerinde birinci olan girişimci Bükreş’teki yarışmayı da kazanırsa 5000 USD ödül alacak ve 2023 yılı içinde Zürih’te düzenlenecek JCI Dünya Konferansı’ndaki CYE Yarışması’na katılmaya hak kazanacaktır. Dünya finallerinde ise bu yarışmacı 10000 USD’lik ilave bir ödül için jüri karşısına çıkacaktır.

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

JCI Türkiye, liderlik becerilerinizi geliştirebileceğiniz; ilham verici ve etki yaratan çalışmalar yapabileceğiniz; 18-40 yaş arası üyelerden oluşan, kar amacı gütmeyen küresel bir organizasyondur. 1915 yılında kurulan Junior Chamber International (JCI) bugün dünyanın 128 ülkesinde 5000 şubesi ve 160.000 aktif üyesiyle küresel çapta sürdürülebilir çalışmalar yapmaktadır. JCI’ın misyonu gençleri olumlu yönde değişimler yaratmaları için motive etmek ve onların liderlik yönlerini güçlendirmektir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler