Şimdi söz İstanbul gençliğinde!

Gençliğin Yüzleri gençliğin sesini siyasi partilere ve topluma duyurmak üzere gençlerin kurguladığı bir tartışma, çözüm üretme ve iletişim kanallarını açma programıdır.
Bu program 2023 genel seçimleri çerçevesinde gençliğin demokratik ve kapsayıcı taleplerini görünür kılmayı, demokratik süreçlere katılımlarını güçlendirmeyi ve ortak meselelerine çözüm üretmeyi amaçlıyor.
Şimdiye dek İzmir, Denizli, Samsun, Diyarbakır ve Mersin’deki gençler gençlik forumlarında bir araya gelerek kendi meselelerini tartıştı ve çözüm önerileri geliştirdi. Sırada İstanbul, Eskişehir ve Ankara var. Tüm gençlik forumları tamamlandıktan sonra bu 8 şehirde en çok tartışılan konulara gençlerin getirdiği çözüm önerileri bir politika önerisi dokümanına dönüşecek. Daha sonra gençler bu şehirlerdeki ikinci tur forumlarda siyasetçilerle bir araya gelecek ve gençlerin gündemi yazılı şekilde meclisin gündemine taşınacak.

28 Ocak’ta gençliğin sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek isteyen 18-30 yaş arasındaki tüm gençler Point Hotel Barbaros’a buluşuyor!

Fikirlerini paylaşarak gençliğin gündemini 2023 genel seçimleri öncesi ülke gündemine taşımak istersen seni de şehrinde gerçekleşecek gençlik forumuna katılmak için hemen şuradan kayıt olun!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler