NewsLabTurkey Mentorluk Programı Başvuruları Başladı

Türkiye’nin her yerinden medya profesyonellerinin ve girişimcilerinin katılımına açık olan NewsLabTurkey 2023 Mentorluk Programına başvurular 1 Mart tarihine kadar devam edecek.

Medya kuruluşlarının ve girişimcilerinin finansal, editoryal ve kurumsal sürdürülebilirliklerine katkı sunma amacı taşıyan NewsLabTurkey Mentorluk Programı için 2023 yılı başvuru süreci başladı.

Türkiye’nin dört bir yanından haber merkezlerini veya medya girişimlerini geliştirmek isteyen kişi ve kurumlar başvurularını 1 Mart Çarşamba günü saat 23.59’a kadar iletebilecek.

Programda neler var?

Programa kabul alan medya paydaşları için ilk etapta uzmanlar eşliğinde ihtiyaç değerlendirme ve strateji oluşturma süreci gerçekleştirilecek.

Bu sürecin ardından gazetecilik faaliyetlerini etkin ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirebilmek için birçok alanda hukuki, teknik ve tematik konularda birebir mentorluk hizmeti alacaklar.

Program ayrıca NewsLabTurkey’in medya sektöründeki uzman ve gazetecilerden oluşan ağına dahil olmaya imkan sağlıyor.

Hangi alanlarda mentorluk veriliyor?

–   Finansal sürdürülebilirlik: Arama motoru optimizasyonu, Dijital gelir ve reklam, Kitle fonlama, Proje yazımı ve yönetimi, Hedef kitle tanımlama, Google Analytics

–   Kurumsal sürdürülebilirlik: Web tasarımı, Dijital güvenlik, Marka oluşturma, İş liderliği, Yönetici Perspektifinden İşe Alım Süreci, Gazetecilik ve hukuk,

–   Editoryal politika ve içerik: Podcast, video, e-bülten, sosyal medya yönetimi, haber doğrulama, veri gazeteciliği ve tematik gazetecilik alanları. 

Kimler Başvurabilir?

Finansal sürdürülebilirlik, kurumsal sürdürülebilirlik, editoryal politika ve içerik gibi pek çok alt başlıkta danışmanlık sağlayan programa,

  • Dijital ortamda yayın yapan veya basılı yayınlarını dijitale taşımak isteyen,
  • Türkiye sınırlarında faaliyet gösteren,
  • Mentorluk oturumlarını düzenli takip edebilecek medya kuruluşları ve medya girişimleri başvuru yapabilir.

Programa Nasıl Başvurulur? 

Programa başvurmak için NewsLabTurkey’in internet sitesinden ulaşılabilen başvuru formunun eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekiyor. Başvuruyla ilgili daha detaylı bilgiye NLTR Mentorluk sayfasından ulaşmak mümkün.

Başvurular için son tarih 1 Mart 2023, saat 23:59. Bu tarihe kadar yapılan başvurular değerlendirilecek ve 20 Mart 2023 tarihine kadar başarılı olan başvuru sahipleriyle iletişime geçilecek.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler