Tavşan Papuduk’un Hayvan Hakları Etkinlik Kitabı Çıktı

Sabancı Vakfı‘nın; hayvanları, doğayı seven ve koruyan nesiller yetişmesine katkıda bulunmak için hazırladığı Papuduk kitap setinin, okul öncesi etkinlik kitabı yayınlandı. ‘Papuduk ile Hayvan Hakları Etkinlik Kitabı’, Beşiktaş Sadıka Sabancı Anaokulu’nda düzenlenen lansman etkinliği ile tanıtıldı.

Sabancı Vakfı’nın, toplumsal gelişmenin sağlanmasında küçük yaşlardan itibaren her bireyin önemli bir rol üstlendiğine olan inancıyla, çocuklara hayvan ve doğa sevgisi kazandırmak üzere hazırladığı Papuduk kitap setinin etkinlik kitabı yayınlandı. 10 kitaptan oluşan Papuduk serisinin yeni yayınlanan ‘Papuduk ile Hayvan Hakları Etkinlik Kitabı’, okul öncesi yaş grubundaki çocuklarla Papuduk’u tanıştıracak.

Etkinlik kitabı, hayvan hakları ve sevgisi, empati, yardımlaşma gibi hayvan hakları temalı Papuduk kitaplarında işlenen konularda, 4 yaş ve üzeri çocukların sosyal ve duygusal gelişimini pekiştiren etkinliklerle çocukların yanında olacak. ‘Oyunla öğrenme’ prensibine uygun olarak geliştirilen kitabın içerisinde; boyama, yapıştırma gibi etkinliklerle çocukların küçük kas kullanımını desteklenecek; eşleştirme, sayı sayma ve gruplama gibi alıştırmalarla da onların dil ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlanacak.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Vakıf olarak 7’den 70’e tüm bireylerin, toplumsal gelişmenin sağlanmasında kilit rol oynadığına inanıyoruz. Çocukların şimdiden hayvanlara ve doğaya olan farkındalığının, sevgisinin artması ileride daha bilinçli bireyler olmalarını destekleyecek ve hatta bir sonraki nesle bu bilinci aktarma potansiyellerini güçlendirecek. Eğitici ve ilham veren Papuduk serimiz ve yeni etkinlik kitabımızla onların bu süreçlerinde yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

‘Papuduk ile Hayvan Hakları Etkinlik Kitabı’nın tanıtım etkinliği, Beşiktaş Sadıka Sabancı Anaokulu’nda düzenlendi. Etkinlik kapsamında Papuduk kitap seti yazarları Tolga Öztorun ve Lider Hepgenç, çocuklar ile birlikte etkinlik kitabını oyunlaştırarak uygulamalar gerçekleştirdi.

Tekir Kitap ve Sabancı Vakfı tarafından hazırlanan etkinlik kitabı, Sabancı Vakfı Fark Yaratanı Tolga Öztorun, yaratıcı drama eğitmeni Lider Hepgenç ve çocuk gelişimi uzmanı Derya Özer’in danışmanlıkları ile son halini aldı ve Türkiye’deki tüm çocuklara ulaşmayı bekliyor. Etkinlik kitabı online ve fiziksel satış kanallarından satın alınabiliyor ve askıda kitap yöntemiyle dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara hediye edilebiliyor. Etkinlik kitabının, çocuklarla çalışan sivil toplum kuruluşları, devlet okulları, öğretmenler ve belediyeler ile kurulan iş birlikleri ile ücretsiz dağıtmasına da devam edilecek. Ayrıca diğer Papuduk kitapları gibi etkinlik kitabı da Sabancı Vakfı web sitesi üzerinden PDF olarak indirilebiliyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler