Anlatan Eller Dijital Okulu Katılımcıları Bireysel Başarılarını %97 Artırmayı Başardı

Türkiye’nin sağırlara yönelik ilk ve tek dijital okulu olan Anlatan Eller Dijital Okulu, sağır bireylerin Engelli KPSS’ye hazırlanırken destek eğitim almalarına olanak sağlıyor. Gittikleri okullarda kendi dillerinde yani Türk İşaret Dili’nde eğitim alamayan sağır öğrenciler, Anlatan Eller Dijital Okulu’nda Türk İşaret Dili destekli eğitimlerden ücretsiz yararlanabiliyor. 

Anlatan Eller, 19 Aralık 2016 tarihinden bugüne sağır bireyler için Türk İşaret Dili destekli eğitimler düzenliyor. Öncelikli olarak Engelli KPSS’nin Matematik alanı için çalışan Anlatan Eller, 2018 – 2020 ve 2022 yıllarında düzenlenen Engelli KPSS’de belli başarı artışlarına olanak sağladı.

Anlatan Eller’den eğitim alan sağır öğrencilerin yıllara göre Engelli KPSS’deki bireysel başarı artışları aşağıdaki gibidir:

Engelli KPSS 2018 : %56
Engelli KPSS 2020 : %50
Engelli KPSS 2022 : %97

Anlatan Eller Dijital Okulu artık Türkiye’nin 60 şehrinde!

Türkiye’nin 7 bölgesinden 60 şehrine ücretsiz eğitim veren Anlatan Eller Dijital Okulu, 2021 – 2022 eğitim – öğretim döneminde sağır katılımcıların uzaktan gördükleri destek eğitimi yüz yüze eğitim benzeri bir müfredata dönüştürdü. Bu müfredatı oluştururken öğrencinin bireysel motivasyonunu korumasını önceliklendirdi ve öğretmen – öğrenci ilişkisini adeta yüz yüze eğitimdeki ilişkiye göre kurguladı. Öğrencilere haftalık çalışma programları iletildi, konu anlatımlarına ek deneme testleri hazırlandı ve öğrencinin yaptığı doğru ve yanlış sayılarına göre düzenli çalışma programları oluşturuldu.

Anlatan Eller Dijital Okulu’nda yapılan yeni müfredat ve sistem düzenlemesi ile katılımcıların gerçekleştirdiği %97’lik başarı artışı, Anlatan Eller’in Matematik misyonunu tamamladığını bizlere gösterdi.

2024’e kadar İlkokul Türkçe, Matematik ve Engelli KPSS Türkçe alanlarında müfredat oluşturmak için çalışmalara başlayan Anlatan Eller’in hayallerine ortak olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Anlatan Eller Dijital Okulu 2021-2022 Değerlendirme Raporu

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler