Onur Market ve Gönüllü Hareketi Derneği İstanbul’daki ilk Oyuncak Kütüphanesini Açtı

Perakende sektörünün öncüsü ve sözcüsü Onur Market, Gönüllü Hareketi Derneği’nin Oyuncak kütüphanesi projesine destek verdi.

Toplumumuzda yaşanan fırsat eşitsizliği sorununa çözüm olabilmek için, çocukların eğitimin önemli bir parçası olan oyuncaklara ulaşması adına projeye destek veren Onur Market Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bir süpermarketin içerisinde bulunan Oyuncak Kütüphanesi alışveriş yapmaya gelen ailelerin uğrak yeri oldu.

Gönüllü Hareketi Derneği gönüllülerinin görev aldığı kütüphanede Onur çalışanlarının bağışları ve projeye destek vermek isteyen bağışçıların oyuncak bağışı ile oluşturulan kütüphane sadece oyuncak değil, kitaplarda yerini aldı. Bağışlanan oyuncak ve kitaplar gönüllüler tarafından ayrıştırılıp dezenfekte edilmektedir.

Proje toplumda hem gönüllük yapılmasına fırsat tanırken aynı zamanda dayanışmayı da sağlıyor.  Toplumda eğitimde fırsat eşitliğini de sağlamayı amaçlayan kütüphane tüm çocukların eşit şartlarda oyuncağa ve kitaba erişmesi için çalışmaktadır.

Çocukların aileleri ile gelip üye olduğu, üye olduktan sonra ücretsiz olarak oyuncak ve kitapları kullandığı Oyuncak kütüphanesi şimdiden 926 üye sayısına ulaştı.

Bu sayıyı yeni eğitim öğretim yılında daha da arttırarak daha fazla çocuğa ulaşmak hedeflenmektedir.

Projede gönüllü olmak veya  bağış yapmak isteyenler [email protected] veya  [email protected] adresine mail atabilirler.

Projeyi her daim destekleyen Onur Market Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Çevreye ve topluma duyarlı sorumluluk anlayışımızla toplum refahına katkı sağlama misyonumuzu işimizin her alanında hassasiyetle gözetiyoruz. Sivil alanı güçlendirmek ve daha fazla sürdürülebilir projelerin yapılması için çalışmaları titizlikle takip ediyoruz. Yaşayan bir yer yaratmak adına çocuklarımızı aileleri ile birlikte Oyuncak Kütüphanemize bekliyoruz. “

Adres : İnönü Mahallesi Alageyik Caddesi No:2A/D1 34295 Sefaköy
Küçükçekmece / İstanbul   İnönü Alageyik Onur Market

Küçükçekmece Oyuncak Kütüphane (@kucukcekmeceoyuncakkutuphanesi) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler