Hayata Destek Derneği’nin Ağustos Ayı Eğitim Takvimi

Hayata Destek Derneği’nin mültecilere yönelik koruma çalışmalarında kişi ve kurumların kapasitelerini geliştirmeyi hedeflediği çevrimiçi ücretsiz eğitim programının Ağustos takvimi belli oldu. Hayata Destek Derneği eğitimlerinde, sizi bilgi ve deneyimlerini paylaşarak beraber öğrenmeye davet ediyor.

  • Eğitimlerde katılımcı sayısı 30 kişiyle sınırlıdır. Katılımcılar başvuru tarihine göre önceliklendirilecektir. Kontenjan dolması durumunda başka bir tarihte verilecek aynı başlıklı eğitim için sizinle iletişime geçilecektir.
  • Eğitimlerimize şu illerden katılımcılar kabul edilecektir: Batman, Diyarbakır, İstanbul, Mardin, Mersin, Şanlıurfa.

 Eğitimlere kaydınızı aşağıdaki adreslerden yapabilirsiniz:

16 Ağustos 2022 (13.30-16.30), Çocuklarla Çalışırken İletişim ve Yöntem Eğitimi ➝ bit.ly/3zdfGXb

17 Ağustos 2022 (13.30-16.30), Mülteci Hukuku Eğitimi ➝ bit.ly/3JcKIDs

24 Ağustos 2022 (13:30-17:30), Çocuk Koruma Eğitimi ➝ bit.ly/3b7cmVB

Eğitimler

Mülteci Hukuku

Bu eğitimde Ulusal ve Uluslararası pozitif hukuk metinleri temelinde iltica hakkı, geri gönderme yasağı ve mülteci hukukunun temel ilkeleri anlatılır. Geçici Koruma Yönetmeliği’nin güncel hali, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ele alınır.

Çocuklarla Çalışırken İletişim ve Yöntem

Eğitimin amacı, çocuklarla çalışan kişilerin travma ve çocuk ruh sağlığı arasındaki ilişki ve çocuklarla iletişim konularında güçlenmesini sağlamaktır. Oturum sonunda katılımcıların, çocukların ruh sağlığını etkileyen durumlar hakkında bilgi sahibi olması; hayatta kalanlarla iletişim kurarken taşıdıkları güç hakkındaki farkındalıklarının artması; yargılayıcı olmayan davranışları uygulayabilmeleri; iletişim tarzlarını tanımaları; destekleyici, terapötik ittifakın özelliklerini tanımaları ve uygulamaları; çocuklarla iletişim ilkelerini bilmeleri ve uygulamaları; farklı topluluklardan gelen kişilerle nasıl çalışılacağını bilmeleri ve iletişim engellerini tanımaları hedeflenmektedir.

Çocuk Koruma

Eğitimin amacı, temel düzeyde çocuk koruma ile ilgili bilgi sağlanarak çocuk korumanın ana akımlaştırılması ve güvenli yönlendirmelerin güçlendirilmesidir. Eğitimde çocuk, çocuk koruma, korunma ihtiyacı olan çocuk gibi temel kavramlar; çocuk korumanın temel ilkeleri, çocuğun korunma hakkının yasal dayanakları, çocuk koruma sistemi, güvenli ve etik yönlendirme mekanizmaları konuları ele alınır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler