Make-A-Wish® Türkiye Kurucusunun İsmi Uluslararası “Carole Hakko Gönüllü Ödülü” ile Ölümsüzleşti

Make-A-Wish® International tarafından düzenlenen uluslararası toplantıda Gönüllü Kategorisi Ödülü Carole Hakko adına ilan edildi. Derneğin Türkiye’de kuruluşunu gerçekleştiren ve hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocuklar için umut yolculuğunu başlatan Carole Hakko’nun ismi bu ödülle 48 ülkede birden anılıyor.

Make-A-Wish® International tarafından düzenlenen CEO Summit bu yıl Amsterdam’da gerçekleştirildi. Derneğin faaliyette bulunduğu 48 ülkeden katılımcıların yer aldığı zirve kapsamında düzenlenen  ödül töreni de gerçekleştirildi. Törende, Gönüllü Kategorisi Ödülü,  Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) kurucusu Carole Hakko adına ilan edildi. “Carole Hakko Gönüllü Ödülü”ne layık görülen Make-A-Wish® Peru, ödülünü, Make-A-Wish® International Yönetim Kurulu Başkanı Markos Tambakeras’ın elinden aldı.

Zirvede Türkiye’yi Make-A-Wish® Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çubukçu ve CEO Miriam Dinç temsil etti.

Emine Çubukçu, derneğin kurucusu Carole Hakko adına özel bir ödül verilmesine ilişkin değerlendirmesinde, “Hayati tehlikesi olan çocuklarımıza bu mücadelelerinde destek olma misyonumuzu içselleştirmek, çalışmalarımızı ilerletmek adına yeni bakış açıları kazanmak açısından son derece verimli bir zirve geçirdik. Aynı şekilde etkinlik boyunca kurucumuz ve daimi onursal başkanımız Carole Hakko’nun Make-A-Wish® International üzerinde bıraktığı izi daha yakından görme fırsatımız oldu. Merhum Carole Hakko’nun isminin bir ödül kategorisine verilmesi bu izin ne kadar kalıcı olduğunu bir kez daha gösteriyor. Çok kıymetli kurucumuzun isminin bu şekilde uluslararası arenada yeniden anılmasından büyük mutluluk ve onur duyduk” diye konuştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler