14. Sabancı Vakfı Uluslararası Filantropi Semineri Başlıyor

2007 yılından bu yana gerçekleştirilen Sabancı Vakfı Uluslararası Filantropi Seminerleri sivil toplum, özel sektör ve kamu kuruluşu temsilcilerini uluslararası uzmanlarla bir araya getirerek filantropi ve sivil toplum alanlarındaki yeni yaklaşımlar konusunda bilgi paylaşımına imkan veriyor.

Pandemi Sonrası Dünyada Filantropinin Rolü” başlığıyla bu yıl 14’üncüsünü düzenlediğimiz Sabancı Vakfı Uluslararası Filantropi Semineri, önümüzdeki hafta salı günü (14 Aralık 202116.00 – 17.30 saatleri arasında Sabancı Vakfı Youtube hesabından yayınlanacak. Yayınımızın hem orijinal dilinde altyazı eklenmiş versiyonunu hem de sesli betimleme ile işaret dili eklenen erişilebilir versiyonunu iki ayrı kanaldan izlemek mümkün olacak. İnsan hakları ve iklim aktivisti Kumi Naidoo’nun keynote konuşmasıyla başlayacak olan seminerimiz, gazeteci Serdar Kuzuloğlu’nun moderasyonunda gerçekleşecek panel oturumuyla devam edecek. İklim değişikliği ve afet, toplumsal cinsiyet eşitliği ve nitelikli eğitime erişim gibi başlıkları tartışacağımız panelde Center for Disaster Philanthropy CEO’su Patricia McIlreavy, OECD Kalkınma Merkezi Toplumsal Cinsiyet Birimi Başkanı Bathylle Missika ve Brookings Enstitüsü’nde Araştırmacı ve Akademisyen Christina Kwauk bizlerle olacak. Seminerimizin kapanış keynote konuşmasını ise Avrupa Vakıflar Merkezi CEO’su Delphine Moralis yapacak.

Seminer boyunca alanlarında uzman konuşmacılar ile;

  • Pandemi sonrası dünyada filantropi kendini nasıl dönüştürecek?
  • Yaşananlardan neler öğrendik?
  • Eşitsizliklerin derinleştiği bu dönemde hangi alanlar öncelik kazanacak, yeni mücadele alanları neler olacak?

gibi özellikle sivil toplum alanında birlikte cevap aramakta olduğumuz sorular üzerine konuşacağımız için, davetimizi duyurma ve yaygınlaştırma konusundaki desteğiniz büyük katkı sağlayacaktır. Seminerimizde aynı zamanda Ugandalı dans ve müzik grubu Masaka Kids Africana’nın bir performansına ve 18.00-20.30 saatleri arasında gerçekleşecek iklim atölyesine de yer vereceğiz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler