Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Programı ile Öğretmenlerimize Katkısı Aralık’ta da Devam Ediyor

Anadolu Vakfı’nın, öğretmenlerin değişen koşullar karşısında bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı amaçlayan “Değerli Öğretmenim Programı”, Aralık ayı eğitimleri ile devam ediyor. Tüm Türkiye’ye açık olan projede Aralık programı 6 Aralık’taki “Hikayeleştirme” eğitimi ile başlıyor.

Anadolu Vakfı’nın, sürekli geliştirilerek artan konuları ve güçlü eğitmen kadrosu ile hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağlayan Değerli Öğretmenim Programı’nda Aralık eğitimleri 6 Aralık’taki “Hikayeleştirme” eğitimi ile başlıyor. Tüm Türkiye’deki öğretmen ve idarecilere başvuru imkanı sunulan program, öğrencilere de ulaşıyor.

Program kapsamında Aralık ayı boyunca öğretmen ve idarecilerin kişisel gelişimine katkıda bulunulacak.  8 Aralık’ta “Doğru ve Etkili Konuşma Becerileri” ile devam edecek programda 13 Aralık’ta 5 oturumdan oluşan “Erasmus KA1 KA2” eğitimleri düzenlenecek. 17 Aralık’a kadar devam edecek “Erasmus KA1 KA2” oturumlarını, 20 Aralık’taki “Sosyal Girişimcilik” eğitimi takip edecek. Aralık programı 23 Aralık’taki “Bilinçli Farkındalık”, 27 Aralık’taki “Sınav Kaygısını Yönetme”, 29 Aralık’taki “Kuşağını Anlamak ve Yönetmek” ve 30 Aralık’taki “Değişimi İçselleştirmek” eğitimleri ile devam edecek.

Program ile 2013 yılından bu yana 185 binden fazla öğretmene ulaşıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim Programı’, gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Eğitim programlarına Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici, okul idare ekipleri de katılıyor. 2013 yılından bu yana 185 binden fazla öğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.

Eğitimler üç ayrı modülden oluşuyor

Anadolu Vakfı’nın sürdürmekte olduğu “Değerli Öğretmenim Programı” Kendini Geliştir, İşini Geliştir ve Öğrencini Geliştir olarak üç ayrı modülden oluşuyor. Kendini Geliştir modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor, olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriliyor. İşini Geliştir modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, yaratıcı düşünme ve sonuç odaklı olma konularına değiniliyor. Öğrencilerini Geliştir modülünde; dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünmenin yöntemleri anlatılıyor. Vizyoner bakış açısı ile yönetim yetkinlikleri geliştiriliyor, girişimcilik ekosistemi eğitimleri ile geleceğe dokunuluyor. Öğrencilere koçluk yapma, kaygılarını yönetme, geri bildirim verme, kuşaklarını anlama, takım olma, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme gibi konuda eğitimler veriliyor. Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim aracı olan Zoom uygulaması üzerinden devam ediyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler