SistersLab Dünya Kız Çocukları Günü Özel Yayını | Mira Küçük & İrem Eraslan

Kız çocuklarının geleceği şekillendirebilen bireyler olmaları önündeki engelleri kaldırmak için her 11 Ekim’de kutlanan #DünyaKızÇocuklarıGünü‘ne özel düzenlediğimiz yayınımızda, Mira Küçük ve İrem ERASLAN bizlerle olacak. Küçük yaşlarına rağmen yaptıkları ve başarıları ile gurur duyduğumuz Mira ve İrem’in hikayelerini hep beraber dinlemek için 11 Eylül Pazartesi Günü, 20.00’da YouTube kanalımızda buluşuyoruz.

Mira Küçük Kimdir?

Ahmet Sezer Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi. Anadolu Üniversitesi üstün yetenekliler eğitimi bölümünde eğitim almaktadır. İlgi alanları arasında Yapay Zeka ve Makine öğrenmesi yer almaktadır.

İrem Eraslan Kimdir?

İrem ERASLAN Konya da yaşıyor ve  Yöntem Koleji Ortaokulunda 8. sınıf öğrencisi. Siber Güvenlik ve IoT ilgilendiği konuların odak noktasında olup okçuluk ve yan flütle de ilgileniyor. Boş zamanlarında ise BTK Akademi, Udemy ve Coursera gibi online platformlardan ders alıyor. Aynı zamanda İrem, Selçuk Siber, GDG (Google Developers Grup) Konya, Kızılay gibi sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev alıyor.

İrem Gülmez Kimdir?

Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden 2020 yılında mezun oldu. iki yıldır Microsoft Dynamics 365 danışmanı olarak çeşitli firmalara danışmanlık hizmeti veriyor. Microsoft ve teknolojilerini yakından takip ediyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın güçlenmesi hareketinin destekçisi olduğu için SistersLab ekibinde YouTube İlham Veren Kadınlar yayın serisinin koordinatörlüğünü yürütüyor. Birlik olmanın ve beraber üretmenin gücüne inanıyor. Profesyonel olarak yamaç paraşütü sporuyla ilgileniyor ve boş vakitlerinde farklı yerlere gidip uçmak en büyük tutkusu. Ayrıca yoga yapmayı ve kitap okumayı da çok seviyor.

Youtube yayınına ulaşmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler
Görüntüle

Eğitim İzleme Raporu 2023 Yayımda!

Eğitim İzleme Raporu 2023’te (EİR 2023), eğitim politikaları iki ayrı bölümde inceleniyor. İlk bölümde ERG’nin uzun yıllardır düzenli olarak…
Görüntüle