Ufuk Avrupa Genel Bilgi Günü’ne Davetlisiniz

Sizleri, TÜBİTAK tarafından düzenlenen çevrimiçi Ufuk Avrupa Genel Bilgi Günü’ne davet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Etkinlik; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilecektir.

Genel Bilgi Günü, Çerçeve Programlarında az deneyime sahip olan veya hiç deneyimi olmayan potansiyel katılımcıların yanı sıra, yeni Ufuk Avrupa Çerçeve Programı hakkında bilgi edinmek isteyen deneyimli araştırmacıları da hedefleyen bir tanıtım etkinliğidir. Bilgi Günü, Avrupa Birliği araştırma ve yenilik programı ve projeleri hakkındaki bütün bilgileri sizlere sunacaktır. Etkinlik, Ufuk Avrupa Stratejik Plan ve Çalışma Programları’nın önemli politika yönlerinin yanı sıra, Teklif çağrıları, yeni Teklif Şablonları ve AB araştırma iş birliğine nasıl katılım sağlanacağı gibi konuları hakkında pratik yaklaşımlarını da kapsamaktadır.

Etkinlikte gerçekleşecek oturumlar, katılımcıların Ufuk Avrupa Programı’nın temel kavramlarını ve destekleyici belgelerini anlamalarına yardımcı olacak şekilde yapılandırılmış olup, katılımcıların bu programdan yararlanabilecekleri şekilde düzenlenmiştir.

Bilgi Günü etkinliği, 20 Eylül 2021 tarihinde Erzurum Sway Hotel’inde, 9:45 kayıt ile başlayıp 16:30’da bitecek şekilde gerçekleştirilecektir.

Kayıt: Etkinliğe ön kaydınızı gerçekleştirmek için tıklayınız.

* Etkinliğe yalnızca ön kayıt yaptıranların katılmasına izin verilecektir. Lütfen önce Google Formlar aracılığıyla kaydolun.

**Etkinlik odasına sadece aşıları tam olan katılımcılar alınacaktır. Diğer katılımcılar etkinliğe Zoom aracılığıyla bağlanabileceklerdir. Ön kaydınızın ardından, etkinlikten üç gün önce bir Zoom kayıt bağlantısı tarafınıza gönderilecektir.

Etkinliğe dair daha fazla bilgi almak için, teknik destek projesi ekibiyle [email protected] veya s.dogrusoz.idi.ie e-posta adresleri vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Görünürlük hakkındaki konular için; lütfen Proje Görünürlüğü ekibiyle [email protected] e-posta adresi vasıtasıyla iletişime geçiniz.

Etkinlikte görüşmek dileğiyle!

Ek: Fiziksel Etkinlikler için Covid Güvenlik Kılavuzu

Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II Projesi

Fiziksel Etkinlikler için Covid Güvenlik Kılavuzu – katılan TÜM kişiler için geçerlidir

  1. Covid belirtileri gösteren katılımcılar katılmamalıdır.
  2. Covid’den iyileşen katılımcılar, etkinlikten 5 gün önce yapılan bir testin negatif test sonuçlarını sunmalıdır.
  3. Etkinlik otellerinde, katılımcılar geldiğinde ateş ölçümleri ve HES Kodu kontrolü sağlanacaktır.
  4. Katılımcılar, etkinliğe kaydolurken, kullanılan aşıya bağlı olarak bir veya iki aşı için tam aşı koruması sertifikası sunmalıdır.
  5. Toplantı salonu düzeninde sosyal mesafeye uyulacak ve el dezenfektanı/kağıt mendili ve maske sağlanacaktır. Etkinlik boyunca ve molalarda maske takılması zorunludur.
  6. Toplantı odasındaki yüzey ve sandalyeler, delegeler girmeden hemen önce ve kahve ve öğle yemeği molaları sırasında dezenfekte edilecektir. Masa örtüsü kullanılmayacaktır.
  7. Çapraz bulaşma risklerini en aza indirmek için defter ve kalem sağlanmayacaktır.
  8. Mikrofonlar her kullanıcıdan sonra dezenfekte edilecektir.
  9. Covid kontaminasyonu ve çapraz enfeksiyon riskini en aza indirmek için konaklama, etkinlik resepsiyonu, öğle yemeği ve kahve molaları için otel düzenlemeleri yapılacaktır.
  10. Toplantıdan sonra bırakılan her türlü kağıt, not, maske vb. otel tarafından imha poşetlerine konulacak ve atılacaktır.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla gerçekleşen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücüsü olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen ve ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu “Ufuk 2020’de Türkiye Faz -II” adlı Teknik Destek Projesinin amacı, Ufuk 2020 ve Ufuk Avrupa Programına yönelik proje yazma eğitimleri, proje pazarı etkinlikleri, ulusal danışma grubu toplantıları ile farkındalığı artırmaktır. Daha fazla bilgiye www.turkeyinh2020.eu web sitesinden ulaşılabilmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler