Sosyal İklim Derneği Yeni Dönem Gönüllülerini Arıyor

Bir yıldan uzun süredir içinde bulunduğumuz pandemi koşullarının var olan eşitsizlikleri daha da arttırdığını, tüm dünyanın karantinaya girdiği dönemlerde bile küresel emisyon salınımlarında kalıcı bir iyileşmenin sağlanamadığını ve iklim krizinin gittikçe önlenemez bir boyuta ulaştığını gözlemlemekteyiz. Her ne kadar ilk bakışta karamsar bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu düşünsek de bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde. Sen de bu yolda bizimle yürümek, gezegenimizi kurtarmak için katkı sağlamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya devretmek, farkındalık yaratırken aynı zamanda fark yaratmak istiyorsan, Sosyal İklim Derneği’nde gönüllü olabilirsin.

Sosyal İklim Derneği Hakkında

Sosyal İklim Derneği; doğayı merkeze alarak hak temelli çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Gençler arası diyalog kültürünü geliştirmek, gençlerin sosyal hayata ve sivil topluma aktif katılımını sağlamak amacıyla 2014 yılında İzmir’de kurulan Sosyal İklim Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu çerçevede iklim krizi, çocuk hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği ve gençlik hakları konularında birçok program, proje, atölye ve eğitim gerçekleştirmektedir. 2015’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilip, 2016’da yürürlüğe giren ve 2030’da tamamlanması hedeflenen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan ‘Nitelikli Eğitim’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’, ‘Erişilebilir Temiz Enerji’, ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’, ‘İklim Eylemi’, ‘Sudaki Yaşam’, ‘Karasal Yaşam’, ve ‘Hedef için Ortaklıklar’ amaçlarına Sosyal İklim Deneği, çalışmaları ile doğrudan katkı sağlamaktadır. Çalışmalarında; hikayeleştirme, oyunlaştırma, akran eğitimi, atölye ve fikir üretme kamplarına yer vermektedir.

Sosyal İklim Derneği Gönüllüleri Ne Yapar?

  • Kapasite geliştirme eğitimlerine katılarak; derneğin çalışma alanlarındaki konularda bilgi ve becerilerini geliştirir.
  • Çalışma gruplarına katılarak; eğitim, proje ve ortaklık geliştirir.
  • Açık duyurudaki dernek etkinliklerinde organizasyon sürecine katkı sağlar.
  • Gönüllü yönetim sistemi ile aylık olarak kendilerine verilen görevleri yerine getirir. (Önerilen kitapları okumak, belgeselleri izlemek, araştırma yapmak vb.)

Son Başvuru Tarihi: 6 Haziran Pazartesi, 23.59

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Sorularınız için [email protected] adresine yazabilirsiniz!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler