Darüşşafaka Cemiyeti’ne TKYD ödülü!

Darüşşafaka Cemiyeti’ne TKYD ödülü!

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin düzenlediği Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde Darüşşafaka Cemiyeti, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en yüksek notun sahibi olan sivil toplum kuruluşu oldu.

Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) gerçekleştirdiği XIII. Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde “En Yüksek Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notuna Sahip Sivil Toplum Kuruluşu” ödülünün sahibi oldu.

2013 yılından bu yana kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme çalışması yaptıran Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka Cemiyeti, daha önce de TKYD tarafından en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip STK kategorisinde ödüle layık görülmüştü. 

En yüksek kurumsal yönetim ilkelerine uyum notuna sahip STK Darüşşafaka Cemiyeti

Ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, ‘’Darüşşafaka Cemiyeti olarak tüm faaliyetlerimizi eşitlik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik ilkelerimiz doğrultusunda yürütüyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana kurumsal yönetim ilkelerine önem veriyor ve bu alanda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Cemiyetimizin kurumsal yönetim ilkelerini uygulama alanında yaptığı sürekli iyileştirme çabalarının bir sonucu olarak bu yıl da 9,66’lık notumuzla birinciliğimizi sürdürdük. Gururla söyleyebilirim ki; TKYD’den aldığımız bu ödül bize ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi bir kez daha kanıtladı. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler