“Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği” Türkiye ve AB Ülkelerinde Birlikte Kutlanacak!

“Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği” Türkiye ve AB Ülkelerinde Birlikte Kutlanacak!

“Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) Arasında Sivil Toplum Diyaloğu”, Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından sivil toplum kuruluşlarına yönelik geliştirilen ve sivil toplumun AB üyelik sürecine katkısının en üst düzeyde sağlanabilmesini amaçlayan bir hibe programıdır.

2008 yılında uygulaması başlatılan ve artık bir marka haline dönüşen Sivil Toplum Diyaloğunun süreç içindeki başarısı “Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği” aracılığıyla başta sivil toplum kuruluşları ve sivil topluma emek verenler olmak üzere, Türkiye ve AB kamuoylarının birlikte katılımıyla kutlanacaktır.

9 Mart 2021 tarihinde saat 14:00 – 18:15 arasında düzenlenecek “Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği” çevrim içi ve canlı olarak gerçekleştirilecektir. Etkinliğin moderasyonu gazeteci Mirgün CABAS tarafından yapılacaktır.

Etkinliğe Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus MEYER-LANDRUT, Küresel Toplum Katılımı ve Dayanıklılık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Türkiye Delegasyonu Eski Başkanı (2014) Stefano MANSERVISI ve  İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Brüksel Temsilcisi Haluk NURAY da katılacaktır.

Sivil Toplum Diyaloğu programının tanıtılacağı oturumda gazeteci Cüneyt ÖZDEMİR ve Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent ÖZCAN birlikte yer alacaktır.

Sivil Toplum Diyaloğu kapsamında 2008’den bu yana farklı temalarda uygulanmış projeler yararlanıcıları tarafından ünlü konuklar eşliğinde, “Sivil Toplum Diyaloğu Öyküleri” başlığı altında gerçekleştirilecek dört ayrı panelde tanıtılacaktır.

Etkinlikte ayrıca, Sivil Toplum Diyaloğu projelerinden fotoğraf karelerinin yer alacağı bir sanal sergi, Türkiye ve AB’den müzikal performanslar, tanıtım filmleri ve karikatür gösterisi de izleyenlerin beğenisine sunulacaktır. Etkinliğe ilişkin duyurular www.diyalogun10yili.com ve  www.siviltoplumdiyalogu.org internet sayfaları ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Etkinlik Gündemi için lütfen tıklayınız.

Sivil Toplum Diyaloğu Sosyal Medya Hesapları:

Twitter: DiyalogProjesi

Facebook: ABdiyalogu

Instagram: siviltoplumdiyalogu

You Tube: Sivil Toplum Diyaloğu

Etkinlik Yeri ve Saati:

9 Mart 2021, Salı

Saat: 14:00 – 18:15 (GMT+3)

Kayıt ve Detaylar: www.diyalogun10yili.com

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler