“Yerel Gençlik Dernekleri Ağı” Kurucu Üyelerini Arıyor

“Yerel Gençlik Dernekleri Ağı” Kurucu Üyelerini Arıyor

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı (YGDA), Türkiye genelinden kurucu üyeleri olacak ilk 30 gençlik derneğini arıyor… Ocak 2020’de hazırlıklarına başlanan YGDA için bugüne kadar Türkiye genelinde birçok faaliyet yürütüldü. Gençlik çalışanı veri tabanı oluşturuldu, gençlik çalışanlarına insan hakları ve ayrımcılıkla mücadele konusunda anketler uygulandı, bir web portalı hazırlandı ve İzmir’de, Türkiye genelinden 60 gençlik derneğinin katılımıyla iki arama konferansı düzenlendi. YGDA’nın doğru temeller üzerine inşa edilmesi için yürütülen bu çalışmalardan sonra şimdi sırada Türkiye genelinde faaliyet yürütecek bu yeni gençlik ağının kuruluş aşamasındayız…

Türkiye’deki gençlik derneklerinin hak temelli çalışmalar konusunda kurumsal kapasitelerini güçlendirmek için oluşturulacak YGDA’nın yine Türkiye genelinden belirlenecek ilk 30 üye gençlik derneği ile 2020 yılı sonuna kadar kurulması planlanıyor. Eğer sizler de Türkiye’nin farklı şehirlerinde gençler için veya gençlere yönelik faaliyetler yürüten bir dernekseniz YGDA’nın kurucu üyeleri arasında yer alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan çevrimiçi başvuru formunu doldurmak. Sonraki adımda geçici olarak YGDA’nın dönem sekreterliğini yürüten Pi Gençlik Derneği ekibi sizleri gerekli bilgileri verecektir.

YGDA Kurucu Üyelik Başvuru Formu

Son başvuru tarihi 08 Kasım 2020, saat 23.00’tür. Çevrimiçi başvuru formunu dolduran gençlik dernekleriyle son başvuru tarihinden sonra birebir online toplantılar gerçekleştirilecek ve daha detaylı bilgi verilecektir. 

YGDA’nın kurucu üyeleri olacak ilk 30 derneğinin kendi kuruluşlarındaki resmi temsilcileriyle sonraki aylarda İzmir’de düzenlenecek insan hakları, gençlik hakları ve ayrımcılıkla mücadele konulu eğitimlere katılmaları beklenmektedir. 

Bu çağrıyla ilgili tüm sorularınız için bizlere [email protected] adresinden veya 0232 483 03 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

“Bu çalışma Hrant Dink Vakfı Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Pi Gençlik Derneği’ne aittir ve Avrupa Birliği’nin ve/veya Hrant Dink Vakfı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler