TEGV, bu yıl ilk kez Runfire Salt Lake’de çocuklar için koşuyor

TEGV, bu yıl ilk kez Runfire Salt Lake’de çocuklar için koşuyor

25 yıldır ilköğretim çağı çocuklarının, çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları ve nitelikli eğitim desteği ile buluşmaları için faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), bu yıl ilk kez 28-30 Ağustos 2020 tarihlerinde Tuz Gölü üzerinde gerçekleşecek olan Runfire Salt Lake Ultra Trail’e katılıyor.

Yıl boyunca “Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” Kampanyasıyla çeşitli spor etkinliklerinde yerini alarak daha çok çocuğu, kodlamadan, tasarım ve beceri atölyelerine, sanattan bilime, okumadan İngilizceye birçok etkinlikle buluşturan TEGV, Tuz Gölü’nün eşsiz coğrafyasında gerçekleşecek olan Runfire Salt Lake Koşusu’nda yerini alıyor. Seda Nur Çelik, Davut Hazar, Hilmi Güven, TEGV çocuklarının nitelikli eğitim almalarına destek vermek için 100 milde 160 km. koşarak bağış toplayacaklar.

Covid-19 salgını nedeniyle, Runfire Salt Lake Ultra Trail bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, sadece “100 Mil/160km Yarışı” olarak gerçekleşecek. 2 gün sürecek olan yarışın sanal ortamdaki platformunda 10K – 20K – 40K ve 80K’da 10 Eğitim dostumuz da adımlarını, çocuklarımızı daha aydınlık bir geleceğe kavuşturmak için atacak.

2 gün sürecek yarışın kampanyası ve bağış süreci 14 Eylül 2020 tarihine kadar devam ediyor olacak.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler