Etkiniz İnsan Hakları İzleme Eğitim Portalı Açıldı

Etkiniz İnsan Hakları İzleme Eğitim Portalı Açıldı

Sivil toplum örgütlerine (STÖ) insan hakları izleme çalışmaları tasarlama ve uygulama desteği veren Etkiniz AB Programı eğitim portalını kullanıma açtı. egitim.etkiniz.eu adresinden kullanıcı profili oluşturarak ücretsiz şekilde kayıt yaptırabileceğiniz Etkiniz İnsan Hakları İzleme Eğitim Portalı, izleme çalışmalarını desteklemek üzere oluşturulan temel eğitim setlerinden oluşuyor.


Erişime açılan eğitim setleri şu şekilde:

  1. İnsan Hakları İzlemeye Giriş
    Bu eğitim setinde Dr. İdil Işıl Gül insan hakları izlemenin temellerini sizlerle paylaşıyor. İki bölümden oluşan eğitim modülünün ilk bölümünde insan hakları izlemeye temel oluşturan hukuki kavramlar ve mevzuata dair bilgilere, ikincisinde ise insan hakları izlemenin temel işlevleri ve adımlarına ulaşabileceksiniz.
  2. Uluslararası İnsan Hakları Mekanizmaları
    Bu eğitim setinde Doç Dr. Ulaş Karan uluslararası insan hakları mekanizmalarıyla ilgili temel bilgileri sizlerle paylaşıyor. Üç bölümden oluşan eğitim modülünün her bölümünde mevcut denetim mekanizmalarının nasıl işlediği, STÖ’lerin bu mekanizmaların işleyişine nasıl katkı sunabileceği ve bu noktada nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılıyor.
  3. Kanıt Temelli Kampanyacılık
    Bu eğitim setinde Buket Atlı savunuculuk ve kampanyacılık ile ilgili temel bilgileri sizlerle paylaşıyor. Kampanya stratejisi, hedef kitle etkileşimi, veri analizi ve görselleştirme araçları eğitimin başlıkları arasında. Dört bölümden oluşan eğitim modülü test ve video içerikleriyle destekleniyor.
Eğitim portalına kaydolmak için tıklayın!

Eğitim portalıyla ilgili görüş ve önerilerinizi [email protected] adresine iletebilir, paylaşımınızı Etkiniz sosyal medya hesaplarını etiketleyerek yapabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler