Kadın için Teknoloji projesi online eğitimlerle devam ediyor

Kadın için Teknoloji projesi online eğitimlerle devam ediyor

Teknosa’nın Habitat Derneği ile birlikte 2007 yılından beri aralıksız olarak sürdürdüğü ‘Kadın için Teknoloji’ projesi, Covid-19 nedeniyle online eğitimlerle devam ediyor. 11 Nisan’dan bu yana düzenlenen 5 eğitime 800’ü aşkın kadın katıldı.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa ve Habitat Derneği ortaklığında sürdürülen sosyal sorumluluk projesi “Kadın için Teknoloji” 14. yılına girerken eğitimlere aralık vermeden devam ediliyor. 2020 yılı çalışmaları kapsamında kadınlara yönelik dijital okur-yazarlık eğitimlerinde en az 2 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

Covid-19 nedeniyle online olarak devam eden eğitimlerde Habitat gönüllüsü gençler video konferans yöntemiyle; E-Hizmetler, Sosyal Medya, Güvenli İnternet, Günlük Hayatta Sosyal Medya ve İnternet konularına yönelik bilgileri katılımcılara aktarıyorlar. 11 Nisan’dan bu yana devam eden Kadın için Teknoloji eğitimlerine 2600’den fazla başvuru oldu ve 800’ü aşkın kadın katıldı. Online eğitimlerde 81 ilden, 17-71 yaş aralığında kadınlar yer aldı. Ayrıca İngiltere, KKTC, Bulgaristan, Polonya ve Macaristan gibi ülkelerden kadınlar da eğitimlere katıldı.  

Kadın için Teknoloji projesi  online eğitimlerle devam ediyor

Eylül sonuna kadar devam edecek online eğitimler, 2 haftada bir Çarşamba günleri 15:00-18:00 saatleri arasında düzenlenecek. Bayram ve resmî tatillere rastlayan günlere göre ayarlama yapılırken ilave eğitimler de açılacak. Ücretsiz düzenlenen online eğitimlere başvuru için  http://www.kadinicinteknoloji.com/ veya https://habitatdernegi.org/blog/kadin-icin-teknoloji-projesi-online-egitimi/ adreslerindeki başvuru formunu doldurmak yeterli oluyor.

Kadın için Teknoloji Projesi hakkında:

Kadınların ekonomik ve sosyal yaşama katılım sağlaması için gerekli olan teknoloji entegrasyonunu gerçekleştirmek üzere 2007 yılında Teknosa ve Habitat Derneği tarafından hayata geçirilen “Kadın için Teknoloji” projesi ile Türkiye’nin farklı bölgelerinde kadınlara yönelik ücretsiz teknoloji eğitimleri düzenleniyor. “Kadın için Teknoloji” Projesi kapsamında bugüne kadar 66 ilde 18 bin kadın, bu eğitimler sayesinde teknoloji ile yakınlaşarak kişisel gelişimleri için önemli bir adım attı. Yerel kurumların iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında verilen ücretsiz teknoloji eğitimi programı içerisinde internet ve teknoloji, sosyal medya, görsel tasarım, mobil uygulamalar, güvenli internet ana başlıkları altında 50’yi aşkın konu işleniyor. Eğitim sonunda kadınlar, her türlü bilgiye daha kolay erişme imkânı buluyor. İlgi alanlarına göre internet ve sosyal medya platformlarını etkin şekilde takip edebiliyor, işleriyle ilgili kullanabiliyor ve çocukları başta olmak üzere dünya ile iletişimlerini artırabiliyorlar.

Teknosa hakkında:

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. 2000 yılında, teknoloji perakendeciliği sektöründe; elektronik, bilişim, iletişim, kişisel bakım ve optik alanlarında satış ve pazarlama platformu oluşturmak üzere, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur. Teknosa, konusunda uzman çalışanlarıyla teknoloji alanında en doğru ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek tüketicilere sunmayı hedefleyen bir perakende zinciridir. Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinde hizmet veren ilk ve en yaygın mağaza zinciri olan Teknosa, bugün mağazaları, teknosa.com ve mobil platformlarıyla çoklu kanalda kesintisiz hizmet vermektedir. Tüketicilerin teknoloji ürünlerinde aradıkları her şeyi bulabildikleri Teknosa mağazalarını ve teknosa.com’u yılda 200 milyonu aşkın müşteri ziyaret etmektedir. Teknosa hakkında ayrıntılı bilgiye www.teknosa.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Habitat Derneği hakkında:

Habitat Derneği sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Gençlerin sürdürülebilir kalkınmada etkin rol oynamasını hedefleyen Habitat, 1995 yılında Kopenhag Sosyal Kalkınma Zirvesi’nde ve Birleşmiş Milletler Habitat II Zirvesi için bir araya gelen aktivistler tarafından 1997’de kuruldu. Kuruluş vizyonu dünya gençliği ile Türkiye gençliği arasında iletişim köprüsü kurmak olan Habitat, başta dezavantajlı gruplar olmak üzere tüm bireylerin kapasitelerini geliştirmek ve uluslararası ortaklıklar kurmak adına birçok proje ve program geliştirmektedir. Habitat Derneği faaliyetlerini Dijital Dönüşüm, Finansal Bilinç, Sosyo-Ekonomik Uyum ve Girişimcilik olmak üzere dört alanda yürütür. Daha detaylı bilgiye www.habitatdernegi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler