Bilim Kahramanları ile Sanal Bilim Atölyeleri Başlıyor!

Bilim Kahramanları ile Sanal Bilim Atölyeleri Başlıyor!

Bilim Kahramanları Derneği bilime heyecan duyan tüm çocuklar ile yaz boyunca “Bilim Kahramanları ile Sanal Bilim Atölyeleri”nde buluşmayı hedefliyor.

Bilim Kahramanları Derneği bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamak için çalışmalar yapmaktadır. 

16 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmesi hedeflenen “Bilim Kahramanları ile Sanal Bilim Atölyeleri” meraklı, araştıran, sorgulayan, 21. yüzyılın sorunlarına çözüm arayan, bilime ilgi duyan çocukları bir araya getirerek basit malzemelerle de bilim etkinlikleri yapabileceğini gösteren, farklı içeriklerde atölyeler dizisi olarak tasarlanmıştır. 

Atölyelerde, çocuklara Bilim Kahramanları Derneği profesyonelleri eşliğinde gönüllülerimiz rehberlik edecektir. 

İlk haftaki atölyelerde uzay ve havacılığa ilgi duyan çocuklarla basit malzemelerle mühendislik tasarımı yapılacaktır. Sonraki haftaların atölye içeriklerine dair duyuruları sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden takip edebilirsiniz. 

İlkokul ve ortaokula giden çocuğunuz veya tanıdığınız varsa onlar adına aşağıdaki linklerden bireysel kayıt yaptırabilir veya ilgileneceğini düşündüğünüz kişilerle bağlantıyı paylaşabilirsiniz.

Atölyelerle ilgili sorularınız için [email protected] adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Atölye Tarihleri: 16 Temmuz – 27 Ağustos tarih aralığında her Salı ve Perşembe günü

Atölye Saatleri: 13:00-14:30

Atölye Detayları: Yaz boyunca gerçekleştirilecek etkinlik detaylarına https://www.bilimkahramanlari.org/projelerimiz adresinden ulaşabilirsiniz. Her atölye için 40 kişilik kontenjan bulunmaktadır.   

Atölye Kaydı İçin Tıklayınız

* Atölye kayıtları formda belirtilen tarihlerden 3 gün öncesine kadar açık olacaktır. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler