3 Boyutlu Destek Ekibi Desteğe Çağırıyor!

3 Boyutlu Destek Ekibi Desteğe Çağırıyor!

3 Boyutlu Destek 19 Mart 2020 tarihinde bir grup genç mühendis arkadaşın sağlık çalışanlarının yüz siperliği ihtiyacına yönelik Türkiye’deki 3D yazıcı sahiplerine Twitter üzerinden yaptığı açık çağrı ile başlayan gönüllü bir kolektif üretim hareketidir.

Bu Kolektif Üretim hareketi, 19 Mart 2020 tarihinde kurulan www.3boyutludestek.org internet sitesi üzerinden Türkiye geneline çağrıda bulunarak kısa bir zaman diliminde binlerce gönüllüye ulaştı. Gönüllü olarak siperlik üretiminde ve üretim için ihtiyaç duyulan hammadde desteğinde bulunmak isteyenlerin katıldığı 3 Boyutlu Destek, kolektif üretim hareketinin aksiyon mekanizmasıdır.

3500 Adetten fazla 3 boyutlu yazıcı ile Türkiye genelinde üretime başlanarak ilk teslimatlar 23 Mart 2020 tarihinde www.3boyutludestek.org adresi üzerinden talepte bulunan ihtiyaç sahiplerine İstanbul’da Türkiye Motosiklet Platformu’nun organize ettiği, diğer illerde ise yine aynı whatsapp grubu üzerinden gönüllülerce ulaştırılmıştır.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Direkt olarak sağlık personellerinin coronavirüs’ten korunmasını sağlayan bu sosyal sorumluluk girişimi sayesinde 3 Boyutlu Destek Ekibi olarak aramıza katılmak isteyen gönüllü 3 boyutlu yazıcı sahiplerini, bu kolektif üretime destek vermek isteyen kurum ve şirketleri kucaklamaya devam ediyor ve hep birlikte salgına karşı mücadele ediyoruz. 

3 Boyutlu Destek hareketinin duyurulmasında, destek farkındalığının arttırılmasında ve 3 Boyutlu Destek’in genişlemesine destekte bulunan herkese çok teşekkür ederiz.

1 hafta içerisinde 81 ilden 2250’den fazla Kişi/Kurum’un dahil olduğu 3 Boyutlu Destek hareketine kayıtlı 3 boyutlu yazıcı sayısı 3500 adedi geçmiştir ve her an yeni gönüllüler aramıza katılmaktadır.

Gönüllü ekibimiz ile ürettiğimiz 10.000’den fazla siperlik 250’den fazla  kuruma ulaştırmıştır.

3 Boyutlu Destek olarak başlattığımız bu gönüllülük hareketi tüm ülkeye yayılmış, tüm yurttaşların çabası ile yoluna devam etmektedir. Bu anlamda sadece bizimle sınırlı olmayan bu üretim sayıları farklı kurum/kişilerin yaptıkları üretimler de göz önüne alındığında üretim miktarımız 10.000 adedin üzerindedir.

Bu organizasyonda lojistik olarak bize destek veren Türkiye Motorsiklet Platformu tarafından organize olan yaklaşık 300  gönüllü motosikletçi arkadaşımız bize destek vermektedir.

sivilalan.com'un Telegram Kanalına üye olun! 

T.C. Sağlık Bakanlığı’mızın özenli mücadelesine destek verme hedefiyle, üreten gençler olarak başlattığımız bu harekette bize destek olmak isteyen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara kapımızın her zaman açık olduğunu belirtmek isteriz.

3 boyutlu yazıcısı olan herkes 3boyutludestek.org adresinden form doldurarak ağımıza katılabilir.

Ham madde ve diğer konularda bize destek olmak isteyen kişi ve kurumlar [email protected] adresinden mail atabilirler.

Bizi takip etmek isteyenler ise başta Twitter ve Instagram olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarından bize @3BoyutluDestek kullanıcı adı ile ulaşabilirler. 

COVID-19 ile mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanlarına destek olmak için çıktığımız bu yolda tüm gönüllülerimize ve destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Detaylı bilgiler bir sonraki sayfada yer alan İnfografik’te yer alıyor;3 Boyutlu Destek Ekibi Desteğe Çağırıyor!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

2 comments
  1. Harikasınız bende kendi imkanlarımla yapmaya çalışıyorum lastik kapı bandıyla sizdeki malzemeler yok malzeme gönderebilseniz bende yaparım

  2. Merhaba çabalarınızdan dolayı teşekkürler. Siperlikler Harika olmuş elinize sağlık Hacettepe Erişkin acil radyoloji ekibi olarak mümkünse arkadaşlarım için rica edebilirmiyim 50 siperlik ya da siz ne ne kadar gönderebilirsiniz azı da olur . 🙏 kolay gelsin

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler